Зенит с нова голяма крачка към титлата (видео)

Отборът на Зенит вече има 10 точки аванс пред втория Краснодар след победа с 2:1 като гост на Терек в среща от 22-ия кръг на Премиер лигата. Настоящият шампион ЦСКА (Москва) може да се изкачи на втора позиция и да съкрати дистанцията на осем точки при успех по-късно днес в дербито с Динамо (Москва).

Андрей Семьонов откри за домакините от Грозни в 17-ата минута, след като се пребори при центриране. Точно когато Терек сякаш владееше ситуацията на терена, гостите от Санкт Петербург изравниха. В 30-ата минута Олег Шатов стреля при съпротива от двама защитници и направи 1:1. В 58-ата голаджията на питерци Хосе Саломон Рондон направи пълен обрат за 1:2 след точен удар от 12 метра при тупкаща топка. Тимът на Андре Вилаш-Боаш изтръгна важни три точки и държи титлата в ръцете си.

Снимка: "Чемпионат"