Грешна стъпка за Динамо - второто място и ШЛ се отдалечават (видео)

Амбициите на Динамо (Москва) да играе в Шампионската лига през следващия сезон понесоха тежък удар. Отборът на Станислав Черчесов направи 2:2 в гостуването си на Ростов и по този начин изостава на 7 точки от Краснодар, който в момента заема второто място в руското първенство. Динамо има и мач по-малко, а в последния кръг приема именно Краснодар. Вероятно тогава двата тима ще решат в пряк двубоой съдбата на сребърните медали.

Динамо на два пъти повеждаше на стадион "Олимп-2", но домакините показаха характер и стигнаха до точката. В последните секунди само добрата намеса на Владимир Габулов попречи на Ростов да направи пълен обрат и да запише пети пореден успех.

Ростов имаше првата възможност за гол, но след като надбяга Томаш Хубочан, Сердар Азмун не можа да уцели вратата. В 10-ата минута Владимир Габулов със сетни сили изби мощен шут на Александър Гацкан. Още преди да е изминал четвърт час от мача, домакините пропуснаха още едно чисто положение. В центъра на събитията отново беше Азмун, който нанесе хубав удар, но Габулов внимаваше.

Гостите бяха стъписани, но имаха късмета да поведат при първата си по-опасна атака. В 21-ата минута след пробив на Балаш Джуджак топката рикошира във футболист на Ростов и попадна в краката на Кокорин, за когото не бе трудно да преодолее Стипе Плетикоса. След гола играта беше равностойна, а в самия край на полувремето Алексей Ионов пропусна да се разпише за Динамо. Руският национал получи пас от Кокорин, но стреля покрай вратата.

В 51-ата минута Ростов заслужено изравни. Габулов изби шут на Канга Гелор, но отбитата топка беше довкарана във вратата от Азмун. По-интересните ситуации продължиха да са пред вратата на Динамо. Секунди след гола Гелор пропусна да изведе домакините напред в резултата. Гостите разчитаха единствено на извеждащите пасове на Матийо Валбуена и тази тактика можеше да има донесе успех в 62-ата минута, но Ионов не се възползва от подаването на французина.

В 77-ата минута Валбуена центрира от ъглов удар и Кристофър Самба разстреля Плетикоса, който дори не реагира. Радостта на динамовци обаче не продължи дълго. Три минути по-късно Азмун уцели гредата, а при добавката защитникът Бащош беше точен за крайното 2:2, което продължи положителната серия на Ростов. Отборът на Миодраг Божович няма загуба в 5 поредни мача и остав над зоната на изпадащите, след като на полусезона беше последен.