Волфсбург се умори, но намали аванса на шампиона (видео)

След поредица впечатляващи мачове силите на Волфсбург не издържаха и отборът едва стигна до 1:1 при гостуването си на Майнц 05 в среща от 26-ия кръг на Бундеслигата. Малко след това обаче Байерн (Мюнхен) загуби с 0:2 от Борусия (Мьонхенгладбах) и така разликата между двата тима беше съкратена до 10 точки. Три дни след престижния успех с 2:1 над Интер в Лига Европа, класирал тима за четвъртфиналите, "вълците" бяха бледа сянка на себе си и като по чудо се разминаха от изразителна загуба. Съотборниците на Тодор Неделев бяха с класа над своя съперник, но не успяха да реализират положенията си. Те поведоха още в 7-ата минута чрез капитана си Нико Бунгерт, който засече с глава центриране от корнер, смачквайки във въздуха исполините в защитата на Волфсбург Налдо и Тим Клозе.В 29-ата минута Йоханес Гайс едва не счупи гредата на Диего Беналио след шут от пряк-свободен удар, а малко преди почивката съдиите не зачетоха попадение на Шинджи Оказаки заради засада. През първата част Волфсбург трудно минаваше центъра и не създаде нито една опасност. Дитер Хекинг най-накрая се престраши да започне с Никлас Бендтнер за сметка на Бас Дост, който след фамозния си старт на полусезона постепенно свали нивото. Лорда обаче с нищо не защити гласуването му доверие. Треньорът на "вълците" се принуди да направи две смени още на почивката, пускайки в игра Иван Перишич и Виейриня. Промяната поне за малко закрепи гостуващия отбор, който успя да парира натиска на домакините и да стигне до изравняването. В 60-ата минута Луис Густаво шутира в лявата греда, но секунди по-късно успя да насочи топката в мрежата след центриране от ъглов удар.До края Майнц 05 създаде няколко опасности пред Беналио, но късметът беше на страната на вратаря. Хекинг се принуди да пусне още един централен защитник в лицето на Робин Кнохе, след като Густаво беше на косъм от червения картон. С днешната точка домакините се отдалечиха на пет точки от опасната зона.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ