"Азиатски" голове успокоиха Майнц 05 (видео)

Майнц 05 постигна много важна победа с 2:0 при визитата си на Аугсбург в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата и се отдалечи на 6 точки от опасната зона. Българският национал Тодор Неделев не взе участие в мача, тъй като се възстановява от операция. Голове на азиатците Шинджи Оказаки (23') и Ко Жа-Чеол (89') решиха спора, с което домакините регистрираха нова издънка в стремежа си да играят в евротурнирите. Баварците имат само един успех в последните си пет срещи и вече са едва на 2 точки от изпускането на квотите за Лига Европа.

Аугсбург имаше своите шансове чрез Тобиас Вернер, Даниел Байер и особен чрез Раул Бобадийя, който в 43-ата минута пропусна сам срещу Лорис Кариус. Вратарят на "05" се отличи и с други ключови намеси, оказвайки най-голяма роля за триумфа.

Тимът от Майнц поведе в 32-ата минута чрез неуморния си реализатор Оказаки. Тогава японецът получи пас от Пабло де Бласис и заби кълбото до гредата. След това исканият от Милан Йоханес Гайс и Юнус Мали се разминаха от второ попадение, но то все пак стана факт минута преди края, когато кореецът Коо наказа бившите си съотборници за крайното 2:0 в полза на Майнц 05.