Берое би и се смили над Лудогорец (видео)

Отборът на Берое победи Лудогорец с 2:1 в първи мач от 1/8-финалите за купата на България и по този начин взе преднина преди реванша, който е след седмица в Разград. Попаденията за домакините бяха дело на Елиаш да Силва (31) и Жуниор Мапуку (71), а точен за разградчани бе Фабио Ешпиньо (61).Берое можеше да победи и по-изразително, но непристим пропуск направи Станислав Костов.Лудогорец изигра слаб мач като възпитаниците на Георги Дерменджиев допуснаха доста фрапантни грешки в защита. В офанзивен план пък разградчани бяха инертни и трудно създаваха голови положения.Като цяло мачът бе доста накъсан и бе белязан с осем жълти картона. За разлика от твърдите единоборства, които изоболстваха, двата тима рядко стигаха до чисти голови положения. В 29-ата минута капитанът на "орлите" Светослав Дяков напусна терена заради контузия.Първото попадение в срещата реализира Елиаш в 31-ата минута. Играчът на домакините опъна мрежата отблизо с глава след центриране на корнер, като надскочи неубедителните Абел Анисе и Жуниор Кайсара. Чворович също не се намеси по най-добрия начин, тъй като можеше да излезе напред и да предотврати опасността, но не го направи.В 42-ата минута гостите направиха втора принудителна смяна, като този път контузен напусна Ромен Безяк.Втората част стартира със страховит удар на Кайсара, който профуча на сантиметри от страничния стълб.Четири минути по-късно Елиаш имаше възможност да вкара втори гол след грешка на Козмин Моци, но за късмет на Чворович кълбото не намери целта. В 61-ата минута Вандерсон изравни с гол от пряк свободен удар, вкарвайки почти от тъча. Основна вина за попадението носи Благой Макенджиев.Десет минути по-късно домакините отново поведоха. Макупу вкара за 2:1 със силен шут в непокрития от Чворович близък ъгъл, като преди да навести мрежата топката се отклони в крака на Моци.В 86-ата минута Керкар отправи силен изстрел, който бе избит от Чворович право в краката на Станислав Костов. Бившият футболист на ЦСКА обаче не успя да отбележи от чиста позиция.В 90-ата минута Анисе все пак пропусна да изравни от няколко метра, след прецизно центриране на Марселиньо.Берое: Макенджиев, Боровский, Иванов, Зафиров (63-Гади), Пенев, Гади, Костадинов, Джоман, Керкар, Елиаш (67-Аясс), Мапуку (85-Костов)Лудогорец: Чворович, Кайсара, Барт, Моци, Минев, Абало, Дяков (29- Анисе), Ешпиньо, Вандерсон (63-Мисиджан), Марселиньо, Безяк (42-Кишада)ГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ТУК!БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 2:11:0 Елиаш 311:1 Ешпиньо 612:1 Мапуку 71Жълти картони: Безяк, Моци, Вандерсон, Марселиньо (Лудогорец)Костадинов, Елиаш, Мапуку, Иванов (Берое)МИНУТА ПО МИНУТАГАЛЕРИЯСнимки: Beroe.bg