Берое би и се смили над Лудогорец (видео)

Отборът на Берое победи Лудогорец с 2:1 в първи мач от 1/8-финалите за купата на България и по този начин взе преднина преди реванша, който е след седмица в Разград. Попаденията за домакините бяха дело на Елиаш да Силва (31) и Жуниор Мапуку (71), а точен за разградчани бе Фабио Ешпиньо (61).

Берое можеше да победи и по-изразително, но непристим пропуск направи Станислав Костов.

Лудогорец изигра слаб мач като възпитаниците на Георги Дерменджиев допуснаха доста фрапантни грешки в защита. В офанзивен план пък разградчани бяха инертни и трудно създаваха голови положения.

Като цяло мачът бе доста накъсан и бе белязан с осем жълти картона. За разлика от твърдите единоборства, които изоболстваха, двата тима рядко стигаха до чисти голови положения.
Берое би с 2:1 и се смили над Лудогорец В 29-ата минута капитанът на "орлите" Светослав Дяков напусна терена заради контузия.

Първото попадение в срещата реализира Елиаш в 31-ата минута. Играчът на домакините опъна мрежата отблизо с глава след центриране на корнер, като надскочи неубедителните Абел Анисе и Жуниор Кайсара. Чворович също не се намеси по най-добрия начин, тъй като можеше да излезе напред и да предотврати опасността, но не го направи.

В 42-ата минута гостите направиха втора принудителна смяна, като този път контузен напусна Ромен Безяк.

Втората част стартира със страховит удар на Кайсара, който профуча на сантиметри от страничния стълб.

Четири минути по-късно Елиаш имаше възможност да вкара втори гол след грешка на Козмин Моци, но за късмет на Чворович кълбото не намери целта.

Берое би с 2:1 и се смили над Лудогорец
В 61-ата минута Вандерсон изравни с гол от пряк свободен удар, вкарвайки почти от тъча. Основна вина за попадението носи Благой Макенджиев.

Десет минути по-късно домакините отново поведоха. Макупу вкара за 2:1 със силен шут в непокрития от Чворович близък ъгъл, като преди да навести мрежата топката се отклони в крака на Моци.

В 86-ата минута Керкар отправи силен изстрел, който бе избит от Чворович право в краката на Станислав Костов. Бившият футболист на ЦСКА обаче не успя да отбележи от чиста позиция.

В 90-ата минута Анисе все пак пропусна да изравни от няколко метра, след прецизно центриране на Марселиньо.