Слаб Реал Мадрид се измъкна с късна дузпа след червен картон на Кристиано (видео+галерия)

Шампионът на Европа Реал Мадрид изтръгна много трудна победа с 2:1 като гост на Кордоба в мач от 20-ия кръг на Ла Лига, изигран пред малко повече от 20 хиляди зрители под блестящото слънце на "Нуево Арканхел". Гарет Бейл спаси лидера в класирането след гол от дузпа в 88-ата минута. Шест минути по-рано Кристиано Роналдо беше изгонен за удар без топка при резултат 1:1. Набил Гилас откри резултата в полза на андалусците в третата минута от дузпа, а Карим Бензема изравни в 27-ата. Мадрид изигра един от най-слабите си мачове и много трудно създаваше голови положения.Сами Кедира зае мястото на контузения Иско, а останалите играчи на Карло Анчелоти бяха същите, които започнаха при победата с 3:0 срещу Хетафе преди седмица. Мирослав Джукич подреди 4-2-3-1. Срещата стартира с неочакван студен душ за гостите от "Сантиаго Бернабеу". По-малко от минута след началото Бебе стреля и топката се удари в ръката на Серхио Рамос. Тя не беше прилепена до тялото и съдията Ернандес Ернандес справедливо назначи дузпа. Набил Гилас изпълни дузпата безпогрешно и оплете топката в горния ляв ъгъл на Икер Касийяс.  "Лос бланкос", облечени днес в черни екипи, установиха териториален контрол, но играта им в края на атаките не се получаваше. Надмощието им се изрази само с четири корнера след четвърт час игра, които не застрашиха вратата на Хуан Карлос. Домакините играеха смело и щом овладееха топката, често стигаха до наказателното поле на съперника. В 18-ата минута андалуският тим беше много близо и до втори гол. Бебе беше оставен сам в наказателното поле и изстреля топката ниско по диагонала от 17 метра - Икер не помръдна, а кълбото профуча много опасно покрай гредата. В 21-ата Бебе шутира от дистанция, но Икер внимаваше и улови.  Тимът на Карло Анчелоти нанесе първия си удар едва в 24-ата минута, след като южняците вече имаха четири в актива си: Кристиано стреля много неточно от пряк свободен удар. След поредния корнер в своя полза "лос меренгес" съумяха да изравнят. Гарет Бейл игра с глава, топката остана в малкото наказателно поле, където Бензема беше най-съобразителен и реализира. Това беше първо попадение за французина в Ла Лига от ноември миналата година. Голът не подейства съживяващо за Реал Мадрид, които продължиха да грешат. Освен неточностите в атака Анчелоти може да е недоволен и от халфовете, които доста често бяха преодолявани лесно при нападения на съперника. И след почивката трудностите за европейския и световен шампион продължиха. Столичани владееха  топката, атакуваха, но не достатъчно остро. Интересните мигове бяха пред другата врата. В 55-ата минута Феде Картабия задмина Рамос и стреля близо до гредата в аут. Минута по-късно отново се видя, че защитата на "лос бланкос" не е стабилна, но шутът на Бебе не беше качествен.  Анчелоти реагира с две смени в средата на полувремето - в игра се появиха Асиер Ияраменди и Фабио Коентрао. В 68-ата късметът беше на страната на гостите. Рафаел Варан не прецени добре тупкащата топка, Флорин Андони прехвърли излезлия Икер, топката тупна и след това се удари в напречната греда. В 79-ата най-сетне замириса на гол пред вратата на Хуан Карлос. Бензема стреля фалцово и коварно от 19 метра, ала стражът изби след хубав плонж.  В 82-ата се откри шанс пред Кристиано Роналдо, но португалецът не стигна до топката. "Седмицата" изпусна нервите си и удари без топка Едимир. Съдията не го пощади и правилно му извади директен червен картон. В 87-ата Феде Картабия направи голяма глупост - вдигна ръка като част от стената и след удар на Бейл топката се удари в горния му крайния - дузпа и втори жълт картон. Бейл, който преди това сам изработи фала си, отбеляза спокойно от бялата точка за 1:2. "Лос бланкос" устискаха трите точки до края. Реал Мадрид трябва сериозно да си помисли за следващия мач от Примера, след като отново ще има цяла седмица за подготовка. Момчетата на Мирослав Джукич изиграха много сърцат мач и заслужено бяха изпратени с аплодисменти.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧАСнимки: Getty Images/Guliver