Слаб Реал Мадрид се измъкна с късна дузпа след червен картон на Кристиано (видео+галерия)

Шампионът на Европа Реал Мадрид изтръгна много трудна победа с 2:1 като гост на Кордоба в мач от 20-ия кръг на Ла Лига, изигран пред малко повече от 20 хиляди зрители под блестящото слънце на "Нуево Арканхел". Гарет Бейл спаси лидера в класирането след гол от дузпа в 88-ата минута. Шест минути по-рано Кристиано Роналдо беше изгонен за удар без топка при резултат 1:1. Набил Гилас откри резултата в полза на андалусците в третата минута от дузпа, а Карим Бензема изравни в 27-ата. Мадрид изигра един от най-слабите си мачове и много трудно създаваше голови положения.

Сами Кедира зае мястото на контузения Иско, а останалите играчи на Карло Анчелоти бяха същите, които започнаха при победата с 3:0 срещу Хетафе преди седмица. Мирослав Джукич подреди 4-2-3-1.

Кордоба - Реал Мадрид Срещата стартира с неочакван студен душ за гостите от "Сантиаго Бернабеу". По-малко от минута след началото Бебе стреля и топката се удари в ръката на Серхио Рамос. Тя не беше прилепена до тялото и съдията Ернандес Ернандес справедливо назначи дузпа. Набил Гилас изпълни дузпата безпогрешно и оплете топката в горния ляв ъгъл на Икер Касийяс.

Кордоба - Реал Мадрид - 1:2 "Лос бланкос", облечени днес в черни екипи, установиха териториален контрол, но играта им в края на атаките не се получаваше. Надмощието им се изрази само с четири корнера след четвърт час игра, които не застрашиха вратата на Хуан Карлос. Домакините играеха смело и щом овладееха топката, често стигаха до наказателното поле на съперника. В 18-ата минута андалуският тим беше много близо и до втори гол. Бебе беше оставен сам в наказателното поле и изстреля топката ниско по диагонала от 17 метра - Икер не помръдна, а кълбото профуча много опасно покрай гредата. В 21-ата Бебе шутира от дистанция, но Икер внимаваше и улови.

Кордоба - Реал Мадрид Тимът на Карло Анчелоти нанесе първия си удар едва в 24-ата минута, след като южняците вече имаха четири в актива си: Кристиано стреля много неточно от пряк свободен удар. След поредния корнер в своя полза "лос меренгес" съумяха да изравнят. Гарет Бейл игра с глава, топката остана в малкото наказателно поле, където Бензема беше най-съобразителен и реализира. Това беше първо попадение за французина в Ла Лига от ноември миналата година. Голът не подейства съживяващо за Реал Мадрид, които продължиха да грешат. Освен неточностите в атака Анчелоти може да е недоволен и от халфовете, които доста често бяха преодолявани лесно при нападения на съперника.

Кордоба - Реал Мадрид - 1:2 И след почивката трудностите за европейския и световен шампион продължиха. Столичани владееха  топката, атакуваха, но не достатъчно остро. Интересните мигове бяха пред другата врата. В 55-ата минута Феде Картабия задмина Рамос и стреля близо до гредата в аут. Минута по-късно отново се видя, че защитата на "лос бланкос" не е стабилна, но шутът на Бебе не беше качествен.

Кордоба - Реал Мадрид - 1:2 Анчелоти реагира с две смени в средата на полувремето - в игра се появиха Асиер Ияраменди и Фабио Коентрао. В 68-ата късметът беше на страната на гостите. Рафаел Варан не прецени добре тупкащата топка, Флорин Андони прехвърли излезлия Икер, топката тупна и след това се удари в напречната греда. В 79-ата най-сетне замириса на гол пред вратата на Хуан Карлос. Бензема стреля фалцово и коварно от 19 метра, ала стражът изби след хубав плонж.

Кордоба - Реал Мадрид - 1:2 В 82-ата се откри шанс пред Кристиано Роналдо, но португалецът не стигна до топката. "Седмицата" изпусна нервите си и удари без топка Едимир. Съдията не го пощади и правилно му извади директен червен картон. В 87-ата Феде Картабия направи голяма глупост - вдигна ръка като част от стената и след удар на Бейл топката се удари в горния му крайния - дузпа и втори жълт картон. Бейл, който преди това сам изработи фала си, отбеляза спокойно от бялата точка за 1:2. "Лос бланкос" устискаха трите точки до края.

Кордоба - Реал Мадрид - 1:2 Реал Мадрид трябва сериозно да си помисли за следващия мач от Примера, след като отново ще има цяла седмица за подготовка. Момчетата на Мирослав Джукич изиграха много сърцат мач и заслужено бяха изпратени с аплодисменти.