Занев се контузи при тежка загуба на Амкар (видео)

Носителят на Купата на Русия Локомотив (Москва) продължава да се представя много стабилно в първенството и към момента е най-сериозният преслдвач на лидера ЦСКА (Москва). Днес "железничарите" разгромиха с 3:0 Амкар и изместиха Зенит от втората позиция. Отборът от "Черкизово" има 24 точки - с пет по-малко от ЦСКА, а Амкар прекъсна серията си от три мача без загуба и остана на 11-а позиция. Петър Занев беше титуляр за гостите от Перм, но се контузи още в началото и трябваше да бъде заменен от Николай Зайцев. Георги Пеев пък се появи в игра на почивката.Въпреки че в защитата го нямаше наказаният Ведран Чорлука, домакините не изпитаха особени проблеми и лесно стигнаха до победата. В средата на първата част Александър Коломейцев засече центриране на Алан Касаев и се разписа срещу бившия си тим. Последва далечен изстрел на Роман Шишкин, който като по чудо не доведе до втори гол във вратата на Александър Селихов. Локомотивци направиха победата си по-убедителна в края на двубоя. В 78-ата минута Александър Самедов отблизо направи 2:0, а в 86-ата резервата Алексей Миранчук се възползва от пас на Байе Ниасе, финтира защитник и оформи крайния резутат.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА