Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

ЦСКА изпусна Локо (М) в дербито на върха (видео)

Българският национал Георги Миланов се появи като резерва за ЦСКА (Москва) в дербито срещу Локомотив (Москва) от 10-ия кръг на Премиер лигата. Бившият халф на Литекс влезе в 86-ата минута на мястото на Георгий Шенников, а мачът завърши 1:1. По този начин "армейците" продължават без загуба и вече имат 26 точки, а Локо е втори с 21 и със сигурност ще запази позицията си независимо от изхода на другото голямо дерби днес - между Спартак (Москва) и Зенит.

И двата гола паднаха преди почивката и бяха отбелязани от дузпи. Сейду Думбия откри за ЦСКА в 16-ата минута, но в 21-ата Байе Ниасе изравни. Локомотив завърши с човек по-малко след червен картон на Ведран Чорлука в 81-ата минута.

В предишния кръг "армейците" направиха фантастичен обрат от 0:3 до 6:4 срещу Мордовия и днес се стремяха към нова победа, която да увеличи аванса им на върха в класирането. Старши треньорът Леонид Слуцкий поднесе една изненада в стартовия състав, като остави на резервната скамейка Роман Ерьоменко, а вместо него пусна Кирил Панченко, който застана зад централния нападател Сейду Думбия. Зоран Тошич и Ахмед Муса действаха по двата фланга, а Алан Дзагоев и Понтус Вернблум бяха двойката вътрешни халфове.

В единайсеторката на "железничарите" всичко беше според очакванията. Атаката се водеше от Байе Ниасе, на когото активно помагаха Алан Касаев, Александър Коломейцев и Александър Самедов. В центъра на защитата действаха Ведран Чорлука и Неманя Пейчинович, а сред резервите остана словашкият национал Ян Дюрица.

ЦСКА започна по-офанзивно, но в 10-ата минута Георгий Шенников изпусна Алан Касаев и само добрата намеса на Игор Акинфеев спаси "армейците" от гол във вратата им. Малко по-късно Панченко получи топката от Думбия и беше фаулиран от Пейчинович. Реферът Сейгей Карасьов веднага посочи бялата точка, въпреки претенциите на локомотивци, че нарушението е било извън наказателното поле. След като Бибрас Натхо и Ерьоменко пропуснаха няколко дузпи от началото на сезона, този път с изпълнението се нагърби Думбия и прецизният му удар не остави шансове на Гилерме - 1:0.

В 21-ата минута символичните гости изравниха, като и този гол падна от дузпа. Сергей Игнашевич изблъска в наказателното поле Коломейцев, а Ниасе прати Акинфеев в обратния ъгъл и вкара петия си гол за сезона. Попадението даде импулс на футболистите на Локо и те можеха да стигнат и до втори гол, но Тарасов стреля неточно от удобна позиция.

До края на полувремето имаше още едно чисто положение в полза на "железничарите", но след като надбяга цялата защита на ЦСКА, Ниасе не успя да преодолее плонжиралия в краката му Акинфеев.

Втората част започна предпазливо и от двете страни, но постепенно ЦСКА се настани в протинвиковата половина. Алексей Березуцкий можеше да засече едно центриране на далечната греда, но стреля в аут. В средата на полувремето Слуцкий усили атаката с включването на Ерьоменко. В 74-ата минута Тошич прехвърли стената от фаул, но Гилерме успя да избие в корнер.

Десетина минути преди края Чорлука беше изгонен за втори жълт картон и Локомотив се принуди да се брани. ЦСКА създаде няколко разбърквания пред Гилерме, но не можа да изтръгне победата и разликата между двата отбора остана 5 точки.