Голмайстор на Франция нанесе първа загуба на Милан при Синиша (видео)

Отборът на Милан записа първа загуба под ръководството на Синиша Михайлович. "Росонерите" отстъпиха с 1:2 при визитата си на Лион на "Стад Жерлан".  Вицешампионът на Франция е по-напред в подготовката и напълно заслужено победи, въпреки добрите първи 20 минути на италианците, когато Нианг пропусна да даде аванс на гостите. Домакините откриха в 24-ата минута след хубаво изпълнение на фаул на Набил Фекир. Интересното е, че нарушение нямаше, а младият Давиде Калабрия остави добри впечатления с изявите си.Второто полувреме Лион можеше да удвои, но след и множеството смени в двата тима Милан стигна до равенството в 74-ата минута. Халфът Андреа Поли бе точен с красив изстрел отдалеч. Той се превърна в голмайстор на отбора това лято, тъй като и в трите контроли до момента се разписа по веднъж. Четири минути след това Поли бе близо до втори гол и пълен обрат за "росонерите" след добра изява на Алесандро Матри, но прати топката в аут.Голмайсторът на Лига 1 Александре Лаказет донесе победата на Лион с гол в 80-ата минута, когато се отскубна от централните бранители. Това бе първа реална проверка на Милан, след като досега "червено-черните" имаха две проверки срещу аматьорските Алчоне (5:1) и Леняно (5:1).Утре Карлос Бака трябва да пристигне от Колумбия, а от вчера с тива вече тренира и Луис Адриано, който не пътува за Лион днес.ЛИОН - МИЛАН 2:11:0 Фекир (24)1:1 Поли (74)2:1 Лаказет (84)ЛИОН: Лопеш, Жале, Рос, Юмтити, Бедимо, Гоналон, Толисо, Фери, Фекир, Бовю, Н'ЖиеРезерви: Горжелен, Бензиа, Грение, Калулу, Коне, Лабиди, Лаказет, Малбранк, Мвуемба, ЗефанМИЛАН: Диего Лопес, Матия Де Шильо, Алекс, Ели, Давиде Калабрия, Антонио Ночерино, Найджъл де Йонг, Андреа Бертолачи, Джакомо Бонавентура, Сусо, Мбайе НиангРезерви: Кристиан Абиати, Донарума, Палета, Лука Антонели, Филип Мексес, Кристиян Дзакардо, Хосе Маури, Рикардо Монтоливо, Кейсуке Хонда, Андреа Поли, Алесио Черчи, Алесандро Матри