Голмайстор на Франция нанесе първа загуба на Милан при Синиша (видео)

Отборът на Милан записа първа загуба под ръководството на Синиша Михайлович. "Росонерите" отстъпиха с 1:2 при визитата си на Лион на "Стад Жерлан".  Вицешампионът на Франция е по-напред в подготовката и напълно заслужено победи, въпреки добрите първи 20 минути на италианците, когато Нианг пропусна да даде аванс на гостите. Домакините откриха в 24-ата минута след хубаво изпълнение на фаул на Набил Фекир. Интересното е, че нарушение нямаше, а младият Давиде Калабрия остави добри впечатления с изявите си.

Второто полувреме Лион можеше да удвои, но след и множеството смени в двата тима Милан стигна до равенството в 74-ата минута. Халфът Андреа Поли бе точен с красив изстрел отдалеч. Той се превърна в голмайстор на отбора това лято, тъй като и в трите контроли до момента се разписа по веднъж. Четири минути след това Поли бе близо до втори гол и пълен обрат за "росонерите" след добра изява на Алесандро Матри, но прати топката в аут.

Голмайсторът на Лига 1 Александре Лаказет донесе победата на Лион с гол в 80-ата минута, когато се отскубна от централните бранители. Това бе първа реална проверка на Милан, след като досега "червено-черните" имаха две проверки срещу аматьорските Алчоне (5:1) и Леняно (5:1).

Утре Карлос Бака трябва да пристигне от Колумбия, а от вчера с тива вече тренира и Луис Адриано, който не пътува за Лион днес.

ЛИОН - МИЛАН 2:1
1:0 Фекир (24)