Милан започна с пет гола срещу аматьори

Отборът на Милан победи с 5:1 аматьорския Алчионе в първата си контрола от предсезонната подготовка. Синиша Михайлович направи неофициален дебют като наставник на "росонерите" с убедителна победа над скромния тим. В срещата взеха участие някои от юношите на тима.

Противно на очакванията Алчионе откри резултата в 14-ата минута с гол на Дженарели. Скоро обаче Найджъл де Йонг изравни от дузпа, а в 30-ата Андреа Поли даде преднина на Милан. В края на първата част Алесио Черчи отбеляза трети гол. След почивката пък резервата Мбайе Нианг отбеляза два нови гола и по този начин оформи крайното 5:1 в полза на "росонерите".

Следващата проверка на Милан е след четири дни - срещу Легано. На 18 юли пък е предвидена контрола с Лион.

МИЛАН: Абиати, Дзакардо, Албертаци, Калабрия, Поли, Де Йонг, Песина,  Локатели, Черчи, Мастур
Резерви: Агаци, Донарума. Хосе Маури, Сусо, Алекс, Мастали, Ночерино, Кутроне, Нианг

МИЛАН - АЛЧИОНЕ 5:1
0:1 Дженарели (14)
1:1 Де Йонг (21-д)