Интригата приключи: Пирин остава в "А" група

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна най-важния си успех през сезона! Играчите на Наджи Шенсой излъгаха Монтана с 1:0 на стадион "Огоста". В герой за "орлетата" се превърна Даниел Генов, който се възползва от груба грешка в защитата на домакините и вкара във вратата на капитана Христо Иванов. Пирин събра актив от 26 точки, с пет повече от Монтана, а до края на сезона остава един кръг и разликата вече няма как да бъде стопена. Така за играчите на Емил Велев остава да играят бараж за мястото си в елита, където по всяка вероятност ще срещнат ОФК Поморие, но преди това имат и финал за Купата на България, на 24 май срещу ЦСКА.В последния кръг, Монтана гостува на Славия, а Пирин посреща Локо (Пловдив).Първата ситуация в срещата дойде още в 1-ата минута, когато Костадин Дяков пробва изстрел от дистанция, но Христо Иванов се намеси добре. В 14-ата минута Иван Стоянов бе близо до това да излезе очи в очи с Красимир Костов, но опитният футболист не успя да овладее топката. Малко след това Коконов имаше добра възможност да открие резултата, но шутът му бе твърде слаб и не успя да затрудни стража на "орлетата".В 36-ата минута след грешка на Антон Костадинов се наложи вратарят на гостите да излезе далеч от вратата, за да може да изчисти топката.Първата по-интересна ситуация на терена през второто полувреме дойде в 55-ата минута. Сергей Георгиев не успя да се възползва от добро извеждащо подаване и се забави, след което би много слабо. Играчите на Емил Велев направиха страхотна контра в 67-ата минута. Резервата Атанас Илиев намери Иван Стоянов, който спечели терен, но той се забави и пасът му бе пресечен от Румен Сандев.В 73-ата минута Мартин Тошев продължи топката към Даниел Генов, който надигра Асен Георгиев и вкара кълбото в мрежата на домакините за 0:1. Това е негов трети гол в "А" група този сезон. Десет минути след гола - Сергей Георгиев получи две страхотни възможности да изравни резултата, но бившият играч на Банско пропусна.В последните секунди на двубоя се стигна до страхотно меле пред вратата на "орлетата", но отново не се стигна до гол. Станислав Генчев стреля, но топката срещна горната греда. Това беше и последната ситуация пред някоя от двете врати.След този сблъсък Монтана остава на 9-то място в класирането, с 21 точки, а Пирин е 8-ми, с 26 пункта в актива си.МОНТАНА - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 0:10:1 Даниел Генов 73Стартови състави:МОНТАНА (4-2-3-1): Христо Иванов, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Георги Ангелов, Христофор Хубчев, Станислав Генчев, Иван Минчев, Иван Коконов, Петър Атанасов, Иван Стоянов, Сергей Георгиев Старши треньор: Е. ВелевПИРИН (4-2-3-1): Красимир Костов, Александър Башлиев, Александър Дюлгеров, Румен Сандев, Юлиян Попев, Венцислав Бенгюзов, Антон Костадинов, Костадин Дяков, Даниел Генов, Тони Тасев, Мартин ТошевСтарши треньор: Н. ШенсойСЪДИЯ: Николай ЙордановСТАДИОН: "Огоста"КЛАСИРАНЕ