Интригата приключи: Пирин остава в "А" група

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна най-важния си успех през сезона! Играчите на Наджи Шенсой излъгаха Монтана с 1:0 на стадион "Огоста". В герой за "орлетата" се превърна Даниел Генов, който се възползва от груба грешка в защитата на домакините и вкара във вратата на капитана Христо Иванов. Пирин събра актив от 26 точки, с пет повече от Монтана, а до края на сезона остава един кръг и разликата вече няма как да бъде стопена. Така за играчите на Емил Велев остава да играят бараж за мястото си в елита, където по всяка вероятност ще срещнат ОФК Поморие, но преди това имат и финал за Купата на България, на 24 май срещу ЦСКА.

В последния кръг, Монтана гостува на Славия, а Пирин посреща Локо (Пловдив).

Първата ситуация в срещата дойде още в 1-ата минута, когато Костадин Дяков пробва изстрел от дистанция, но Христо Иванов се намеси добре. В 14-ата минута Иван Стоянов бе близо до това да излезе очи в очи с Красимир Костов, но опитният футболист не успя да овладее топката. Малко след това Коконов имаше добра възможност да открие резултата, но шутът му бе твърде слаб и не успя да затрудни стража на "орлетата".

В 36-ата минута след грешка на Антон Костадинов се наложи вратарят на гостите да излезе далеч от вратата, за да може да изчисти топката.

Първата по-интересна ситуация на терена през второто полувреме дойде в 55-ата минута. Сергей Георгиев не успя да се възползва от добро извеждащо подаване и се забави, след което би много слабо. Играчите на Емил Велев направиха страхотна контра в 67-ата минута. Резервата Атанас Илиев намери Иван Стоянов, който спечели терен, но той се забави и пасът му бе пресечен от Румен Сандев.

В 73-ата минута Мартин Тошев продължи топката към Даниел Генов, който надигра Асен Георгиев и вкара кълбото в мрежата на домакините за 0:1. Това е негов трети гол в "А" група този сезон. Десет минути след гола - Сергей Георгиев получи две страхотни възможности да изравни резултата, но бившият играч на Банско пропусна.

В последните секунди на двубоя се стигна до страхотно меле пред вратата на "орлетата", но отново не се стигна до гол. Станислав Генчев стреля, но топката срещна горната греда. Това беше и последната ситуация пред някоя от двете врати.

След този сблъсък Монтана остава на 9-то място в класирането, с 21 точки, а Пирин е 8-ми, с 26 пункта в актива си.

МОНТАНА - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 0:1