Мартин Камбуров продължава да дърпа Локо (Пловдив) към Европа

Отборът на Локомотив (Пловдив) постигна изключително важен успех над Монтана с 2:0 в мач от 34-ия кръг на "А" група. В главно действащо лице отново се превърна Мартин Камбуров, който отбеляза своя 17-ти гол за сезона в 20-ата минута, когато матира вратаря на гостите. В 81-ата минута Емил Гъргоров сложи край на спора, като оформи крайния резултат.

Великолепната форма на пловдивчани в последните седмици значително увеличи шансовете на тима да стигне до Европа. "Смърфовете" са в серия от четири поредни победи в шампионата и вече се изравниха с 4-ия Славия, които обаче са и с мач по-малко. Берое, които е трети е с 4 точки пред Локо. Гостите от Монтана пък остават на последната позиция в "А" група.

В 15-ата минута беше първата възможност в мача за Локо (Пловдив), когато халфът Мартин Райнов получи перфектен пас от Емил Гъргоров, но бившият халф на Локо (ГО) стреля силно покрай вратата. Резултатът бе открит в 20-ата минута. Звездата на "черно-белите" развинти Асен Георгиев и вкара за 1:0 във вратата на Ивайло Василев.

Няколко минути по-късно и Емил Гъргоров опита късмета си, но кълбото мина покрай вратата на Монтана. Първата по-интересна ситуация за гостите дойде в 33-ата минута, когато Иван Стоянов проби през центъра на терена и стреля, но Харуби спаси. В 41-ата минута Димитър Велковски също пробва късмета си, но стреля слабо, като младежът продължава да търси първия си гол в "А" група.

Секунди преди края на първата част играчите на Локомотив пропуснаха да вкарат втори гол в мача. Иван Коконов бе близо до това да си отбележи автогол, като топката се отби в гредата, а при добавката Иван Иванов направи сериозен пропуск. Бившият играч на Базел стреля силно, но топката мина високо над горната греда.

В 47-ата минута Монтана направи добра контра, Петър Атанасов намери страхотно Атанас Илиев, но вторият пое лошо топката и не успя да се възползва от ситуацията, която се отвори. Десет минути по-късно Райнов нацели горната греда след удар от далечна дистанция. В 61-ата минута Гъргоров получи перфектен пас от Ванчо Траянов в наказателното поле, но 35-годишният футболист пропусна да вкара третия си гол за този сезон. В 71-ата минута юношата на Локомотив (София) - Велковски беше доста близо до гола, но Василев се намеси перфектно.

В 81-ата минута Емил Гъргоров се възползва от грешка в наказателното поле на монтанци и оформи крайния резултат 2:0 в полза на "смърфовете".

Балансът между двата отбора в "А" група е следният: 18 мача, 10 победи за Локо (Пд), 3 равенства, 5 победи за Монтана, голова разлика 26-19 за Локо (Пд).

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - МОНТАНА 2:0

1:0 Мартин Камбуров 20
2:0 Емил  Гъргоров 83

Стартови състави:

ЛОКО ПД (4-2-3-1): Ел Харуби, Стефан Велев, Иван Иванов, Кирил Котев, Крум Стоянов, Ванчо Траянов, Мартин Райнов, Дани Кики, Емил Гъргоров, Димитър Велковски, Мартин Камбуров

Старши треньор: И. Илиев