Борусия (М) спря победната серия на Байер (видео)

Тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) прекъсна серията на Байер (Леверкузен) от седем поредни победи в Бундеслигата. Отборът на Андре Шуберт надви с 2:1 "аспирините", които поведоха в резултата с гол на Чарлес Арангис в 20-ата минута. Двете попадения на Андре Хаан в 43-ата и 79-ата минута донесоха седмата поредна победа на домакините на "Борусия Парк", които са четвърти с 52 точки преди последните 90 минути за сезона.Двубоят бе много динамичен, като положенията пред двете врати започнаха още в 35-ата секунда, когато Оскар Венд от домакините удари гредата. В 10-ата минута Траоре пропусна да даде аванс на Борусия, а при следващата атака, гредата спаси домакините. Това се случи след удар на Роби Рюс, който нацели горната греда. При добавката Ян Зомер се намеси отлично след изстрел на Щефан Кийслинг.В 20-ата минута Байер излезе напред в резултата. Това се случи с точно попадение на Чарлес Арангис, който сам срещу Зомер не сбърка и отбеляза своя първи гол в Бундеслигата. В края на първата част Хаан се възползва от избита от Бернд Лено топка след истрел на Траоре и изравни. Втората част започна със сериозен натиск на домакините, но Траоре отново пропиля добра възможност.Гостите пък искаха дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена. В 79-ата минута Хаан с диагонален удар в наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на Лено и донесе поредния успех на тима пред своите фенове. Голът бе негов седми в тази кампания.Момчета на Роджер Шмит вече си бяха гарантирали място в плейофа на Шампионската лига и поражението не е проблем, но днес прекъснаха най-дългата си победна серия в Бундеслигата за един сезон от седем мача. "Аспирините" имат и осем поредни победи, но в два различни сезона.Борусия си върна за поражението в първия сезон, когато получи пет безотвени гола. Интересното е, че до миналата година в Мьонхенгладбах не бяха виждали победа на Байер в продължение на 22 поредни мача и общо 26 години, което бе най-дългата серия на тим без победа срещу друг в Бундеслигата пред своя публика. Предният сезон срещата завърши 3:0, а днес 2:1.Отборът на Шуберт се нуждае от точка да завърши еднолично на четвърто място, въпреки че има три точки преднина пред Майнц и предимство в головата-разлика с 11 попадения пред клуба на Тодор Неделев.КЛАСИРАНЕСЪСТАВИТЕМАЧА МИНУТА ПО МИНУТА