Борусия (М) спря победната серия на Байер (видео)

Тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) прекъсна серията на Байер (Леверкузен) от седем поредни победи в Бундеслигата. Отборът на Андре Шуберт надви с 2:1 "аспирините", които поведоха в резултата с гол на Чарлес Арангис в 20-ата минута. Двете попадения на Андре Хаан в 43-ата и 79-ата минута донесоха седмата поредна победа на домакините на "Борусия Парк", които са четвърти с 52 точки преди последните 90 минути за сезона.

Двубоят бе много динамичен, като положенията пред двете врати започнаха още в 35-ата секунда, когато Оскар Венд от домакините удари гредата. В 10-ата минута Траоре пропусна да даде аванс на Борусия, а при следващата атака, гредата спаси домакините. Това се случи след удар на Роби Рюс, който нацели горната греда. При добавката Ян Зомер се намеси отлично след изстрел на Щефан Кийслинг.

В 20-ата минута Байер излезе напред в резултата. Това се случи с точно попадение на Чарлес Арангис, който сам срещу Зомер не сбърка и отбеляза своя първи гол в Бундеслигата. В края на първата част Хаан се възползва от избита от Бернд Лено топка след истрел на Траоре и изравни. Втората част започна със сериозен натиск на домакините, но Траоре отново пропиля добра възможност.

Гостите пък искаха дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена. В 79-ата минута Хаан с диагонален удар в наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на Лено и донесе поредния успех на тима пред своите фенове. Голът бе негов седми в тази кампания.

Момчета на Роджер Шмит вече си бяха гарантирали място в плейофа на Шампионската лига и поражението не е проблем, но днес прекъснаха най-дългата си победна серия в Бундеслигата за един сезон от седем мача. "Аспирините" имат и осем поредни победи, но в два различни сезона.

Борусия си върна за поражението в първия сезон, когато получи пет безотвени гола. Интересното е, че до миналата година в Мьонхенгладбах не бяха виждали победа на Байер в продължение на 22 поредни мача и общо 26 години, което бе най-дългата серия на тим без победа срещу друг в Бундеслигата пред своя публика. Предният сезон срещата завърши 3:0, а днес 2:1.

Отборът на Шуберт се нуждае от точка да завърши еднолично на четвърто място, въпреки че има три точки преднина пред Майнц и предимство в головата-разлика с 11 попадения пред клуба на Тодор Неделев.