Монтана не остави шансове на Марек за Купата

Волейболният отбор на Монтана не остави никакви шансове на домакините от Марек Юнион Ивкони (Дупница) в последния мач от предварителна Група Б на финалната шестица за Купата на България. Воденият от треньора Петър Шопов тим надигра категорично дупничани с 3:0 (25:17, 25:23, 25:16) в среща, играна пред около 1000 зрители в спортната зала в Дупница.По този начин волейболистите на Монтана спечелиха групата с 6 точки след 2 победи от 2 мача, а Марек остана втори с 3 точки след 1 победа и 1 загуба. И двата тима се класират за полуфиналите в Бургас. Там Монтана ще срещнат носителя на трофея за 2015 година и шампион на България през този сезон Добруджа 07 (Добрич), който остана втори в Група А. Дупничани пък ще играят срещу домакините на финалите Нефтохимик 2010 (Бургас), които спечелиха групата си след 3:0 над Миньор (Перник) тази вечер. Двете полуфинални срещи са в петък (29 април) съответно от 15,00 и 18,00 часа.Волейболистите на Монтана започнаха доста силно, като след серия от сервиси на национала Теодор Тодоров, включително и един ас, поведоха с 5:1 в първия гейм. Въпреки тайм-аута за Найден Найдено, този аванс се оказа достатъчен и монтанчани взеха гейма с убедителното 25:17. Монтана продължиха уверено и във втората част, но постепенно дупничани, водени от Цветан Соколов, успяха да изравнят при 19:19. Двата тима продължиха равностойно, но в крайна сметка играчите на Монтана измъкнаха гейма след 25:23. В третата част Монтана продължи да диктува темпото. При 20:13 в тяхна полза имаше токов удар в залата, като се наложи мачът да бъде прекъснат за 15-ина минути. След подновяването на играта Монтана спечели спокойно гейма с 25:16, а с това и мача с 3:0.Над всички за Марек бе Минчо Минчев със 17 точки (4 аса, 1 блок и 39% ефективност в атака), а националът Тодор Алексиев добави още 11 точки (1 блок, 1 ас, 50% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане) за победата. За тима на Марек Цецо Соколов реализира 11 точки.МОНТАНА - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:17, 25:23, 25:16)МОНТАНА: Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 17, Тодор Алексиев 11, Трифон Лапков 8, Теодор Тодоров 10, Теодор Богданов 10 - Добромир Иванов-либеро (Стефан Стоянов, Златко Кьосев)Старши-треньор: Петър ШоповМАРЕК: Владимир Лобутов, Цветан Соколов 11, Златан Йорданов 8, Тодор Вълчев 6, Борислав Апостолов 8, Венцислав Трифонов 3 - Марткин Божилов-либеро (Павел Душков, Георги Елчинов, Николай Манчев 1, Ангел Велков 1, Кирил Котев-либеро)Старши-треньор: Найден Найденов.Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)