Нефтохимик с чисто 3:0 над Миньор за Купата на България

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) станаха победители в Група А от финалния турнир за Купата на България. Момчетата на треньора Петър Дочев, сред които и "звездното" трио Николай Учиков, Николай Николов и Теодор Салпаров, биха без особени проблеми Миньор (Перник) с 3:0 (26:24, 25:17, 25:6) във втория си мач, игран тази вечер в зала "Младост" в Бургас.

По този начин бургазлии спечелиха първо място в групата с 6 точки след 2 победи от 2 мача. Втори в групата завърши носителя на трофея за 2015 година и шампион на България през този сезон Добруджа 07 (Добрич) с 3 точки след 1 победа и 1 загуба, след като вчера надигра перничани също с 3:0. Отборът на Миньор пък отпада от турнира. Така на полуфиналите Нефтохимик ще срещне Марек Юнион Ивкони, който остана втори в другата Група Б, а добричлии ще играят с Монтана, който стана победител в Група Б. Двете полуфинални срещи са в петък (29 април) съответно от 18,00 и 15,00 часа.

Най-оспорван бе първия гейм, в който домакините от Нефтохимик се наложиха с 26:24 и след това нямаха проблеми да спечелят срещата. В третия гейм бургазлии дори дадоха едва 6 точки на съперника си.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:0 (26:24, 25:17, 25:6)
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев, Николай Учиков, Мартин Пенев, Явор Генов, Николай Николов, Стоян Самунев - Теодор Салпаров-либеро
Старши-треньор: Петър Дочев
МИНЬОР: Димитър Стаменов, Жани Желязков, Тодор Скримов, Мартин Симеонов, Мартин Йовчев, Захари Николаев - Антонио Иванов-либеро
Старши-треньор: Мирослав Илиев.