Локо (Москва) възкреси надеждите си за нещо голямо (видео)

С попадение на Петър Шкулетич в 84-ата минута Локомотив (Москва) победи с 1:0 Рубин и остана в борбата за титлата в Русия. Отборът на Игор Чревченко е трети във временното класиране, като изостава на 3 точки от лидера Ростов. Рубин пък се смъкна на 11-о място и още не може да е спокоен за оцеляването си в Премиер лигата.Получилият шанс да се докаже като титуляр Шкулетич поведе атаката на "железничарите" и можеше да открие резултата в самото начало, но след удара му топката профуча покрай вратата. Гостите основно се бранеха, но в 15-ата минута Марко Девич беше близо до гола. Украинският национал стреля след триково отиграване на Денис Ткачук, но малко не му достигна да се разпише.В средата на полувремето Сергей Рижиков изби коварен удар на Шкулетич, но домакините така и не съумяха да подложат на сериозен натиск добре подредената защита на Рубин.И след почивката головите положения бяха малко, но влизането в игра на Алексей Миранчук раздвижи атаките на Локо и в последните минути столичани изтръгнаха трите точки. Най-добрият млад футболист на Русия започна акция, преминала през Александър Самедов и завършила с попадение на Шкулетич - негов трети за сезона.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА