Динамо (М) се разхожда по ръба на пропастта (видео)

Рубин сложи край на серията си от 3 мача без победа и разгроми с 4:1 Динамо (Москва). Това беше втора поредна загуба за столичния тим с този резултат и той остана на 11-о място в класирането с 24 точки - само пет над зоната на изпадащите. За пореден път динамовци направиха доста пропуски, а грешките в защитата им нямаха край.

Ветеранът Гьокдениз Карадениз откри резултата в 3-ата минута след центриране на Мийо Цакташ, който с лекота преодоля на фланга Виталий Дяков. В 14-ата минута Максим Канунников след щастлив рикошет покачи на 2:0, но малко по-късно Алексей Ионов върна едно попадение от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Фатош Бечирай.
В 30-ата минута Игор Портнягин направи 3:1 за Рубин, възползвайки се от хубаво подаване на Канунников. Точка на спора постави Марко Девич от дузпа в средата на втората част. Украинският национал беше фаулиран в пеналта и сам реализира наказателния удар.

"Загубихме заслужено. Един мач се играе 90 минути, а не 10, 20 или 45. Допуснахме два ранни гола, които улесниха домакините. Никой не е очаквал лесен сезон за Динамо. Искам да се извиня на привържениците, които бяха с нас в Казан. Едно е отборът да губи, след като се е борил, и съвсем друго да играе без желание. Естествено, аз като треньор също нося вина за лошите резултати", коментира старши треньорът на Динамо Андрей Кобелев.