СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Локо (Москва) възкреси надеждите си за нещо голямо (видео)

С попадение на Петър Шкулетич в 84-ата минута Локомотив (Москва) победи с 1:0 Рубин и остана в борбата за титлата в Русия. Отборът на Игор Чревченко е трети във временното класиране, като изостава на 3 точки от лидера Ростов. Рубин пък се смъкна на 11-о място и още не може да е спокоен за оцеляването си в Премиер лигата.

Получилият шанс да се докаже като титуляр Шкулетич поведе атаката на "железничарите" и можеше да открие резултата в самото начало, но след удара му топката профуча покрай вратата. Гостите основно се бранеха, но в 15-ата минута Марко Девич беше близо до гола. Украинският национал стреля след триково отиграване на Денис Ткачук, но малко не му достигна да се разпише.
В средата на полувремето Сергей Рижиков изби коварен удар на Шкулетич, но домакините така и не съумяха да подложат на сериозен натиск добре подредената защита на Рубин.

И след почивката головите положения бяха малко, но влизането в игра на Алексей Миранчук раздвижи атаките на Локо и в последните минути столичани изтръгнаха трите точки. Най-добрият млад футболист на Русия започна акция, преминала през Александър Самедов и завършила с попадение на Шкулетич - негов трети за сезона.