35-годишен спести срама на Рубин (видео)

Непостоянният Рубин показа поредна слабост през сезона и стигна само до 1:1 при домакинството си на предпоследния в класирането Мордовия в среща от 21-ия кръг на руското първенство. Ремито все пак отдалечи отбора от Казан на 6 точки от опасната зона.

Без българския си футболист Благой Георгиев, който е отстранен от тима, Рубин позволи на съперника да поведе с 1:0 след само 18 минути игра, когато точен беше Руслан Мухаметшин. Малко след това гостите пропуснаха втори гол чрез Олег Власов, чийто шут беше блокиран от Соломон Кверквелия. В 35-ата минута пък гредата спаси казанци след изстрел на Сергей Самодин.
Домакините се върнаха в час едва след почивката и то най-вече благодарение на турчина Гьокдениз Карадениз. 35-годишният халф се появи като смяна на полувремето и в 65-ата минута изравни. Минути преди това той беше извел Мийо Цакташ на добра позиция, но Илие Чебану отрази с ръка.

До края на мача Рубин продължи да бъде по-настоятелният тим, но не стигна до сериозни опасности и така мачът завърши без победител.