Фамозен гол качи Локо (М) на призовите релси (видео)

Спиращо дъха изпълнение на Александър Самедов в 68-ата минута донесе победата на Локомотив (Москва) с 2:1 срещу Краснодар в Кубан в двубой от 21-ия кръг на руския елит. По този начин "железничарите" се завърнаха на трета позиция във временното класиране и продължават да имат шансове за първото място, което се заема от ЦСКА (Москва) с 5 точки повече. В следващия кръг "армейците" ги очаква директен сблъсък с друг от кандидатите за титлата - Зенит, което дава възможност на Локо да се възползва от евентуално равенство.

Самедов вкара при 1:1 в средата на второто полувреме, когато играта беше двуостра и домакините също имаха възможности.

Иначе през първото полувреме Ян Дюрица изведе столичани напред с попадение в 39-ата минута, но футболистите на Краснодар изравниха в 58-ата минута след също атрактивно отиграване на Маурисио Перейра.

Малко преди победния гол на Самедов тъмнокожият му колега Есекиел Хенти сътвори два пропуска сам срещу вратаря в рамките на една минута, с което ядоса съотборниците си.

Независимо загубата днес, Краснодар остава в сметките за разпределението на призовите позиции, защото има само 4 точки по-малко от Локомотив.