Спектакъл като за финал: Байерн се върна от мъртвите и повали Юве (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) и Ювентус сътвориха мач, който ще се помни дълго. Два от колосите на европейския футбол изнесоха невероятен спектакъл на "Алианц Арена", предложил 6 гола и още много драматични моменти. В крайна сметка баварците наложиха волята си с 4:2 след продължения и продължават напред в турнира.Юве изненада всички, като поведе с 2:0 още до почивката и опря Байерн до стената. Футболистите на Масимилиано Алегри направиха перфектен в тактическо отношение мач и надиграха фаворизирания си съперник. Головете за Ювентус вкараха Пол Погба в 6-ата минута след груба грешка в защитата на домакините и Хуан Куадрадо в 28-ата. Байерн не приличаше на себе си, но намери сили за финален щурм, който доведе до два гола с глава. Роберт Левандовски намали в 73-ата минута след центриране на Дъглас Коща, а в първата минута на добавеното време драмата стана пълна, защото Томас Мюлер изравни. Така се стигна до продължения, в които Байерн доминираше и довърши обрата с точни изстрели на резервите Тиаго Алкантара и Кингсли Коман."Старата госпожа" вече постигна миничудо в Торино, като стигна от 0:2 до 2:2 срещу мощния баварски тим, чиято увереност беше сериозно разклатена в последните минути на "Ювентус Стейдиъм". Италианците обаче демонстрираха самочувствие и класа в Мюнхен и трябва да съжаляват, че не триумфираха в редовното време.Пеп Гуардиола направи три промени от победата с 5:0 над Вердер (Бремен). Роберт Левандовски, Франк Рибери и Диего Коща замениха Марио Гьотце, Тиаго Алкантара и Кингсли Коман. В центъра на защитата започна Меди Бенатия, който познава качествата на Ювентус от престоя си в Рома. Той си партнираше с преквалифицирания халф Йошуа Кимих, а Дейвид Алаба зае мястото си на левия фланг. В средата на терена действаха Артуро Видал, Чаби Алонсо и Томас Мюлер, а по крилата нападаха Рибери и Коща. На върха на атаката бе вездесъщият Левандовски.Двубоя пропусна Ариен Робен, който е болен. Гуардиола не можеше да разчита и на трайно контузените Боатенг, Бадщубер и Хави Мартинес.Юве имаше нужда от победа, но бе без трима основни играчи в баварската столица. Това са Джорджо Киелини, Клаудио Маркизио и реализатора Пауло Дибала. В отсъствието на аржентинския нападател Алегри заложи в предни позиции на Алваро Мората, а по двата фланга му помагаха Алекс Сандро и Хуан Куадрадо. В средата на терена си партнираха Пол Погба, Ернанес и Сами Кедира, а мястото на Киелини до Леонардо Бонучи зае Андреа Бардзали.Байерн се опита от самото начало да наложи типичния си стил на игра с продължително владеене на топката, но Юве изненада съперника, като не се прибра дълбоко в половината си. "Бианконерите" се възползвха още от първата грешка в защитата на баварците и в 6-ата минута смълчаха "Алианц Арена" с гол на Погба. Основна вина за попадението носи Алаба, който не се разбра с Нойер след дълъг пас на Кедира Топката стигна до Лихтщайнер, който някак я продължи към Погба и французинът на празна врата нямаше как да сбърка. За французина това бе първи гол в Шампионската лига от ноември 2014 година.Голът смути баварците до такава степен, че те трудно си подаваха точно в следващите минути. Първият удар към вратата на Буфон отправи Мюлер след подаване на Рибери, но стражът на Юве не бе затруднен. В 18-ата минута Дъглас Коща опита силен изстрел, който излезе в аут. Постепенно Байерн се настани в противниковата половина, но футболистите на Ювентус се защитаваха много организирано и не допускаха сериозни опасности пред вратата си. Нещо повече  - в 22-ата минута Мората технично прехвърли Нойер след грешка на германският вратар, но попадението беше отменено заради несъществуваща засада. В 28-ата минута обаче нямаше кой да помогне на Нойер. Алваро Мората прекоси почти целия терен, финтира няколко играчи на домакините и поднесе топката на Куадрадо, който технично се освободи и вкара за 0:2.Това вече беше прекалено тежък удар за баварците. Сега те имаха нужда от два безответни гола, за да стигнат до продължения. Байерн се хвърли в атаки, но стигна до голово положение чак в 42-ата минута. Тогава Буфон спаси удар отблизо на Нойер, а после топката беше изчистена след кратко разбъркване.След почивката Байерн трябваше да поеме повече рискове, а това отвори още пробойни в и без това рехаващата защита на тима. Ювентус обаче продължи да е по-добрият отбор и с нищо не показа, че може да бъде пречупен. В разстояние на 3 минути "бианконерите" пропуснаха три чисти положения, с които можеха да решат нещата в своя полза. Мората беше човекът, който си правеше каквото поиска с бранителите на Байерн, но Нойер остави германците в играта.Гуардиола се опита да промени хода на мача с включването на Кингсли Коман, но нито той, нито Рибери намираха свободни пространства за пробивите си. Юве заигра по-дефанзивно и вече рядко нализаше в половината на домакините, но това не беше проблем, защото атаките на Байерн се развиваха идентично и не носеха никаква острота.В 73-ата минута обаче интригата се върна. Дъглас Коща центрира отдясно, а Левандовски скочи най-високо в наказателното поле и с глава заби топката под гредата. Байерн имаше достатъчно време да изравни и пред вратата на Буфон започна да ври и кипи. Рибери стана по-напорист, а на другия фланг Коман постоянно тормозеше Алекс Сандро. Баварците опитваха всичко - пробиви, центрирания и далечни удари, но Юве не се огъваше. В 86-ата минута Левандовски уцели гредата, но страничният рефер вече беше вдигнал флага за засада.И когато всички мислеха, че Байерн няма как да се спаси, грешка на Евра позволи на Коман да центрира и Томас Мюлер с глава взриви трибуните на "Алианц Арена". Попадението падна в първата минута на добавеното време и след него ситуацията се обърна изцяло.Първото продължение премина при постоянен натиск на Байерн, но единственото чисто положение беше пред вратата на Нойер. За негово щастие ударът на Лихтщайнер с по-слабия му ляв крак бе твърде лек и не го затрудни. Последният ход на Гуардиола беше пускането на Тиаго вместо Рибери и именно испанецът се превърна в герой за мюнхенци. В 108-ата минута защитата на Юве сбърка, Мюлер подаде към Тиаго и бившият халф на Барселона с премерен удар наказа Буфон. Сега вече Ювентус рухна. Футболистите на "Старата госпожа" бяха изхабили твърде много сили в редовното време и вече нямаше как да реагират. След още две минути бившият халф на италианския гранд Кингсли Коман влезе в наказателното поле и с фалцов удар сложи точка на спора. Последната интересна ситуация в мача беше един удар с глава на Манджукич, спасен от Нойер. Топката остана в игра и пръв до нея се добра резервата Стураро, но той стреля крайно неточно.Въпреки поражението, Ювентус заслужава само похвали за начина, по който изигра мача в редовното време. Футболистите на Алегри надиграха Байерн на собствения му стадион - нещо, много рядко се вижда в последнте години. Баварците пък показаха характер и благодарение на добрите смени на Гуардиола успяха да стигнат до успеха в продълженията, но за пореден път се видя, че имат много слабости в дефанзивен план.БАЙЕРН - ЮВЕНТУС 4:2 след прод. (2:2 в ред. време)0:1 Погба (6)0:2 Куадрадо (28)1:2 Левандовски (73)2:2 Мюлер (90)3:2 Тиаго (108)4:2 Коман (110)Стадион: "Алианц Арена"Съдия: Йонас ЕриксонМИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАФОТОГАЛЕРИЯ* Байерн продължава с общ резултат 6:4КРАСИМИР ГЪЛЪБОВ