Суперлигата ще има нов шампион! Добруджа 07 детронира Марек

Волейболната Суперлига ще има нов шампион през този сезон. Отборът на Добруджа 07 (Добрич) успя да детронира шампиона през последните 4 години Марек Юнион Ивкони (Дупница). Момчетата на треньора Мирослав Живков надиграха у дома дупничани с 3:0 (25:19, 28:26, 25:23) в трети решителен мач от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер в пълната зала "Добротица".Така добричлии взеха сладък реванш за загубения финал миналата година от Марек с 2-3 победи, спечелиха плейофната серия с 2-1 победи и се класираха за полуфиналите. Там Добруджа ще срещне победителя в редовния сезон Нефтохимик 2010 (Бургас), който пък елиминира Тетевен Волей след 2-0 победи. На полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача. Дупничани пък завършват на 5-о място в крайното класиране на Суперлигата, което заемаха и след края на редовния сезон.Първият гейм започна повече от страхотно за домакините от Добруджа, които пред погледите на верните си привърженици успяха да поведат с 13:10. Тази крехка преднина се оказа достатъчна, за да стигнат до 25:19 и 1:0. Във втората част добруджанци започнаха мощно, а блокадите им изглеждаха стряскащи. Дори това обаче не отказа момчетата на Найден Найденов, които показаха страхотен характер и се измъкнаха, за да поведат с 16:14 до второто техническо прекъсване. Волейболистите на Добруджа продължиха със солидния си блок, а с ас Велизар Чернокожев изравниха при 21:21. Завършекът на гейма бе повече от драматичен, като дупничани също показаха, че знаят как се правят успешни блокади, а разпределителят на домакините Георги Манчев вкара важен ас. В крайна сметка добричлии успяха да се преборят и да поведат с 2:0 след 28:26.Авансът от 2:0 гейма може би поуспокои домакините, но в началото на третия гейм допуснаха слабости в посрещане, от което Марек се възползваха и поведоха с 4:0 и 5:1, което накара Миро Живков да вземе тайм-аут. Добруджа успя да изравни, но след това Марек отново се откъсна с 3-4 точки. И при 15:12 за шампионите, кой ако не Велизар Чернокожев е способен да обърне развоя на гейма? Именно това се случи, след като диагоналът застана на линията за начален удар и с бомбени сервиси прати в нокаут посрещането на Марек, а Добруджа поведе с 16:15. Това се оказа и преломният момент в гейма, след като от този момент домакините диктуваха развоя на събитията на терена до края, въпреки че Марек успя да изравни 22:22, за да спечелят с 25:23 и 3:0.По информация на BGvolleyball.com