Евертън разби Стоук на "Британия" за едно полувреме (видео)

Евертън изпревари градския си съперник Ливърпул във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 3:0 като гост Стоук Сити. Ромелу Лукаку откри в 11-ата минута, когато бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Джак Бътланд срещу Клевръли. Това бе 20-и гол за белгиеца от началото на сезона. Шеймъс Коулмън удвои в 28-ата, след като засече с глава центриране от корнер на Том Клевърли и отпразнува с гол раждането на дъщеря си. Аарън Ленън оформи класиката три минути преди почивката. Той пресече един лош пас на Волшайд в центъра, напредна на скорост и не сгреши за крайното 0:3. Лукаку можеше да се разпише още веднъж, но негов удар с глава бе избит в гредата от Джак Бътланд. Евертън се изкачи на седмо място с актив от 35 точки. За Стоук това бе трета поредна загуба в Премиър лийг. "Грънчарите" са на 11-о място с 33 пункта. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!КЛАСИРАНЕ ТУК!