Евертън продължава към 1/4-финалите с победа в Борнемут

Тимът на Евертън се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на Англия след успех с 2:0 при гостуването си на Борнемут на "Дийн Корт". Жоел Роблес хвана дузпа преди почивката, а през второто полувреме Рос Баркли и Ромелу Лукаку донесоха победата на "карамелите".

Пъвата част бе по-добра за домакините и те могат да съжаляват за това, че не поведоха в резултата, след като получиха правото да изпълнят дузпа в 36-ата минута. Чарли Даниълс обаче не успя да преодолее Жоел Роблес от бялата точка, след като ударът му бе спасен от младия страж.

След почивката гостите поеха нещата в свои ръце и само десет минути след подновяването на играта Рос Баркли даде аванс на своя отбор. Атакуващият халф на "карамелите" заби великолепно попадение в 56-ата минута, прехвърляйки Адам Федеричи с удар извън наказателното поле. Попадението на Баркли обаче падна и с голяма доза късмет, тъй като по пътя си към мрежата топката се отклони в крак на защитник на "черешките".

В 76-ата минута гостите решиха всичко в своя полза с ново красиво попадение. Ромелу Лукаку отблизо разстреля Федеричи за 0:2, но основна заслуга за гола на белгийския таран имаше Гарет Бари, който изключително технично отклони с пета центриране на Брайън Овиедо от корнер и намери Лукаку сам около точката на дузпата, за да вкара той за крайното 0:2.

БОРНЕМУТ - ЕВЕРТЪН 0:2
0:1 - Баркли (56)
0:2 - Лукаку (76)