Джейми Варди разпиля Ливърпул и остави Лестър на върха (видео)

Тимът на Лестър Сити записа убедителна победа с 2:0 в домакинството си на Ливърпул и по този начин запази аванса си от три точки на върха в класирането на Висшата лига. В герой за "лисиците" за пореден път се превърна Джейми Варди, който на практика собственоръчно "отряза главата" на мърсисайдци, вкарвайки и двата гола в мача. Английският национал, който вече има 18 гола през сезона във Висшата лига реши иначе равностойния двубой с попадения в 60-ата и 72-ата минута. Нападателят на домакините вкара фантастичен гол за 1:0, а след това демонстрира и невероятен голмайсторски нюх, за да се озове на най-точното място при рикоширала топка десетина минути по-късно и да оформи крайното 2:0. С победата момчетата на Клаудио Раниери събраха актив от 50 точки и продължават приказния си сезон с лидерство в класирането и след 24-ия кръг. Ливърпул пък вече е осми с 34 на сметката си.Макар зрителите на "Кинг Пауър Стейдиъм" да не видяха голове през първата част, срещата определено не може да бъде оценена като безинтересна, тъй като ситуации за гол имаше и пред двете врати. Стражът на Ливърпул Симон Миньоле на два пъти спаси вратата си от сигурно попадение след изстрели на съперниковите нападатели. Още в 9-ата минута Шинджи Оказаки имаше възможност да открие, след като центриране на Джейми Варди от лявото крило го откри напълно непокрит в малкото наказателно поле, но Миньоле спаси удара му, избутвайки топката в корнер. В 35-ата белгийският страж отново се намеси решително и спаси сигурен гол. Риад Марез стреля много точно и технично от двайсетина метра, но Миньоле се намеси много атрактивно и изби в корнер. Пред вратата на Каспер Шмайхел също имаше опасности, като Кристиан Фукс бе близо до това да прати топката в собствената си мрежа при опит да изчисти, но за негов късмет топката премина над гредата. Алберто Морено пък стреля неточно от много чиста позиция в 39-ата минута.Втората част също започна равностойно, като гостите първи имаха възможност да открият резултата, но Емре Джан прати топката встрани от вратата на Каспер Шмайхел след прекрасна комбинация в наказателното поле на домакините.В този момент удари часът на Джейми Варди. Голмайсторът на "лисиците" откри резултата в полза на своя отбор с фантастичен гол. Английският национал разстреля Симон Миньоле при контраатака на своя тим и с удар от воле извън наказателното поле заби 17-ия си гол от началото на сезона в шампионата. Риад Марез пък записа поредната асистенция към името си, но в случая заслугата за гола е изцяло на Варди, който бе напълно сам в половината на съперника, но с прекрасния си удар не остави шансове на защитата и вратаря на Ливърпул да го спрат.В 72-ата минута Варди удвои, след като се оказа на точното място в точното време в наказателното поле на съперника. Той имаше и огромна доза късмет, след като изстрел на Шинджи Оказаки рикошира в тялото на защитник на Ливърпул и го откри сам срещу Симон Миньоле, но неговият завършващ удар не остави шансове на белгиеца и донесе солиден аванс на домакините.Тези попадения дадоха спокойствие на домакините и до края на мача те безпроблемно запазиха аванса си, за да приберат трите точки. Ливърпул пък за пореден път демонстрира, че липсата на идеи в атака ще се оказва голям проблем за Юрген Клоп, тъй като в днешния иначе равностоен двубой съперникът успя да реализира положенията си за гол, за разлика от "червените". СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!