Манчестър Сити продължава гонитбата на върха с победа на Север (видео)

Отборът на Манчестър Сити вече е еднолично на второто място в класирането на Висшата лига, след като победи с минималното 1:0 Съндърланд. Възпитаниците на Мануел Пелегриниг стигнаха до ценен успех при визитата си на "Стейдиъм ъф Лайт" благодарение на ранно попадение на Серхио Агуеро. Аржентинският нападател бе точен в 16-ата минута и с това донесе трите точки на своя отбор. До края на първата част, а и след почивката домакините имаха за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха редица положения пред вратата на Джо Харт.

Агуеро откри резултата след пас на Хесус Навас в 16-ата минута на двубоя. Атаката бе фирмено изпълнение на "гражданите", като Навас откри Кун в наказателното поле, а аржентинецът с прехвърлящ удар матира Вито Маноне, за да даде аванс на своя отбор.

До края на първата част обаче гостите определено можеха да се радват, че удържаха преднината си. В 34-ата минута домакините имаха сериозен шанс да изравнят, но Ламин Коне пропусна на празна врата. Бранителят се озова сам срещу опразнената мрежа, но ударът му с глава премина извън очертанията на вратата. В самия край на първата част пък Джо Харт на два пъти отказа нападателите на съперника, отразявайки удари на Били Джоунс и Джърмейн Дефоу.

През втората част домакините продължиха да търсят изравняването, но влезлият като резерва Адам Джонсън също не успя да преодолее Харт. Гостите пък постепенно успяха да завторят подстъпите към своята врата, като голяма роля за това имаха и смените на мениджъра Мануел Пелегрини, който включи в игра Фернандо, Александър Коларов и Рахим Стърлинг на местата на Келеши Иеанашо, Туре Яя и Хесус Навас.

В крайна сметка неговият подход даде резултат и тимът му удържа аванса си, за да събере 47 точки и да изпревари с две Арсенал и Тотнъм за второто място, оставайки единственият преследвач на Лестър. Съндърланд пък изостава вече на четири точки от спасителната зона, оставайки с 19 точки.