Спектакъл без победител на "Местайя" (видео + галерия)

Реал Мадрид не успя да победи Валенсия и да се изравни по точки с Барселона. В големия сблъсък от 18-ия кръг на Примера дивисион отборът на Рафаел Бенитес стигна само до 2:2 на "Местайя", макар че на два пъти повеждаше в резултата. Двата тима изиграха един от най-качествените мачове от началото на сезона и всеки от тях може да съжалява за пропуснатата победа. В последните 20 минути мадридчани бяха с човек по-малко заради директен червен картон на Матео Ковачич.Реал откри чрез Карим Бензема в 16-ата минута. Французинът завърши фантастична комбинация с участието на Кристиано Роналдо и Гарет Бейл, а ударът му не остави шансове на Хауме Доменек. Валенсия изравни в самия край на полувремето с попадение от дузпа на капитана Даниел Парехо. През второто полувреме мачът стана още по-интересен, а "кралете" отново излязоха напред в 82-ата минута с гол на най-добрия на терена Гарет Бейл. Радостта на гостите обаче трая само няколко секунди, защото в ответната атака Пако Алкасер оформи крайното 2:2. Рафаел Бенитес наказа Хамес Родригес за автомобилното си провинение и го извади от титулярния състав. Зачеркнатият Иско не получи шанс, а в игра се появи Матео Ковачич. Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо традиционно поведоха "бялата" атака". Гари Невил отново заложи на усвоената схема 4-3-3, разчитайки на десния бек Жоао Кансело като краен нападател. Началото на двубоя бе двуостро и публиката видя няколко напрегнати ситуации пред вратите. В 5-ата минута след комбинация между Бейл и Бензема топката стигна до включилия се в предни позиции Данило, но неговият удар мина високо над напречната греда. Домакините отговориха с хубава атака, при която Пако Алкасер бе изведен в наказателното поле, но Пепе го блокира. Феновете на Валенсия поискаха дузпа за интервенцията на бранителя, но реферът Санчес Мартинес бе на друго мнение."Прилепите" ставаха все по-напористи и получиха фаул в близост до наказателното поле, но последвалият изстрел на Даниел Парехо срещна стената. В 16-ата минута Реал поведе след много красиво взаимодействие между Роналдо и Бейл. Уелсецът подаде с пета на Кристиано, който веднага изведе Бензема и нападателят не сбърка. Попадението изнерви футболистите на Валенсия, които в следващите минути си позволиха няколко по-груби влизания. След половин час игра домакините създадоха най-доброто си положение, но Кансело го пропусна. Крилото засече перфектно центриране от левия фланг, но от чиста позиция прати топката в аут.Валенсия с всяка минута започваше да действа все по-смело. След пас на Родриго де Паул Андре Гомеш се озова очи в очи с Кейлор Навас, но се засуети и не можа да изравни. Малко по-късно шанс се откри и пред Аймен Абденур. Централният бранител на "прилепите" овладя топката на гърди след центриране от корнер, но после шутира неточно.Логичното все пак се случи в самия край на първата част. Тогава Андре Гомеш напредна в наказателното поле и беше препънат от Пепе. Защитникът получи жълт картон, а Парехо хладнокръвно изравни от бялата точка. Реал Мадрид доминираше в началото на второто полувреме. Бензема показа техника в близост до вратата на Валенсия и потърси Марсело, но той беше изпреварен от защитник на дмакините. Футболистите на Гари Невил повече се бранеха, но в 63-ата минута далечен удар на Андре Гомеш затрудни Навас, който все пак успя да боксира.Кристиано бе следващият, който имаше възможност да се разпише, ала и неговият мерник изневери. В 69-ата минута Ковачич извърши много грубо нарушение в центъра срещу Кансело и получи директен червен картон. С човек повече Валенсия се опита да стигне до победата и прати повече сили в предни позиции. Алкасер можеше да се възползва от лошо изчистване на Кейлор Навас, но след рикошет в тялото на нападателя топката излезе в аут. Реал отвърна с удар на Лука Модрич, спасен от Доменек. "Белите" обаче все повече отпадаха физически и допускаха доста грешки в средата на терена. Въпреки това, столичани стигнаха до така важния втори гол. Той падна в 82-ата минута след центриране на Тони Кроос и красив удар с глава на Бейл. Само секунди по-късно резервата Родриго Морено надскочи Серхио Рамос и отклони към Алкасер, който с глава вкара за 2:2.Съперниците продължиха да преследват трите точки и в добавеното време пропиляха по едно стопроцентово положение. Първо Негредо излезе сам срещу Навас, но не съумя да го преодолее, а точно преди последния съдийски сигнал Гарет Бейл шутира над вратата и пропусна да се превърне в герой за кралския клуб. В класирането Реал остана на трето място с актив от 37 точки, а Валенсия записа седми пореден мач без победа в Примера и заема 10-а позиция с 23 точки.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ