Чочев и Палермо си тръгнаха с празни ръце от Сардиния (видео)

Двата тима с българи остават на последните две места в Серия "А". И докато вчера Кротоне на Александър Тонев записа първата си победа за сезона, днес Ивайло Чочев и съотборниците му от Палермо загубиха гостуването си на Каляри с 1:2 и вече имат 4 поредни поражения. Родният национал беше близо до гола преди почивката, а през второто полувреме беше заменен от Бруно Енрике Корзини.Загубата почти сигурно ще доведе до уволнението на треньора на Палермо Роберто Де Зерби. Под негово ръководство тимът от Сицилия има само 1 победа и общо 6 точки. В същото време Каляри се изкачи в средата на таблицата след третия си успех в последните 5 кръга.Сблъсъкът на двете най-слаби защити предполагаше доста голове на "Сант'Елия", но до почивката такива не паднаха. В 12-ата минута Чочев можеше да се разпише за гостите след центриране на Мато Яяло, но ударът му с глава излезе в аут. Каляри отговори с пропуск на Марко Сау.През второто полувреме блесна халфът на домакините Давиде Ди Дженаро, който отчая бившия си тим. След него пас в 53-ата минута капитанът Даниеле Десена откри резултата в първия си мач като титуляр през сезона. Десетина минути по-късно Ди Дженаро започна хубава атака, преминала през Сау и азвършена с второ попадение на Десена. Чочев напусна терена в 71-ата минута, а малко по-късно Палермо върна един гол. Негов автор стана македонецът Илия Несторовски, който се възползва от много добро центриране по земята на Андреа Рисполи. В края ветеранът Алесандро Диаманти стреля опасно от фаул, но Каляри оцеля.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА