Чочев и Палермо си тръгнаха с празни ръце от Сардиния (видео)

Двата тима с българи остават на последните две места в Серия "А". И докато вчера Кротоне на Александър Тонев записа първата си победа за сезона, днес Ивайло Чочев и съотборниците му от Палермо загубиха гостуването си на Каляри с 1:2 и вече имат 4 поредни поражения. Родният национал беше близо до гола преди почивката, а през второто полувреме беше заменен от Бруно Енрике Корзини.

Загубата почти сигурно ще доведе до уволнението на треньора на Палермо Роберто Де Зерби. Под негово ръководство тимът от Сицилия има само 1 победа и общо 6 точки. В същото време Каляри се изкачи в средата на таблицата след третия си успех в последните 5 кръга.

Сблъсъкът на двете най-слаби защити предполагаше доста голове на "Сант'Елия", но до почивката такива не паднаха. В 12-ата минута Чочев можеше да се разпише за гостите след центриране на Мато Яяло, но ударът му с глава излезе в аут. Каляри отговори с пропуск на Марко Сау.
През второто полувреме блесна халфът на домакините Давиде Ди Дженаро, който отчая бившия си тим. След него пас в 53-ата минута капитанът Даниеле Десена откри резултата в първия си мач като титуляр през сезона. Десетина минути по-късно Ди Дженаро започна хубава атака, преминала през Сау и азвършена с второ попадение на Десена.

Чочев напусна терена в 71-ата минута, а малко по-късно Палермо върна един гол. Негов автор стана македонецът Илия Несторовски, който се възползва от много добро центриране по земята на Андреа Рисполи. В края ветеранът Алесандро Диаманти стреля опасно от фаул, но Каляри оцеля.