Шалке 04 разплака Ница (видео)

Шалке 04 разплака Ница като гост в двубой от група I на Лига Европа. Футболистите от Гелзенкирхен си тръгват от Лазурния бряг с трите точки, след като стигнаха до победата с 1:0 с гол на Абдул Рахман Баба четвърт час преди края. Успехът за гостите е заслужен, тъй като те владееха инициативата през по-голямата част от срещата, която беше първа за Ница на такова ниво в европейския футбол от 19 години насам. Германците можеха да открият още в 20-ата минута, но вратарят на Ница Йоан Кардинал се превърна в герой за своя тим, след като отрази последователно три удара към вратата си.Той обаче беше безпомощен в 75-ата минута, когато бившият футболист на Челси Абдул Рахман Баба прониза мрежата му след двойно подаване с особено активния в този мач Макс Майер. В 84-ата минута Марио Балотели можеше да донесе равенството, но не успя да намери добра позиция за стрелба от наказателното поле.В другия мач от групата руския Краснодар хвърли бомбата, като надигра Залцбург като гост с 1:0. Единственият гол отбеляза игралият в Левски бразилец Жоазиньо, който се разписа с красив удар от въздуха с левия крак в 37-ата минута. Руснаците доиграха мача с човек по-малко, след като Сергей Петровм получи втори жълт картон