Болоня се справи с Каляри (видео)

Отборът на Болоня записа втора победа от началото на сезона в Серия "А". Тимът на Роберто Донадони надигра с 2:1 като домакин Каляри в мач от третия кръг. В 23-ата минута Симоне Верди изведе Болоня напред в резултата с гол от пряк свободен удар. Гостите от Сардиния останаха с 10 души в 54-ата минута, когато вратарят Марко Сторари получи директен червен картон за игра с ръка извън наказателното поле.В 74-ата минута появилият се малко по-рано на терена за Болоня нападател Федерико Ди Франческо с удар отблизо бе точен за 2:0. Той порази противниковата врата след асистенция отляво на Ладислав Крейчи.В 83-ата минута защитникът на Каляри Бруно Алвеш с мощен шут от фаул опъна мрежата зад Анжело Да Коща и върна надеждите на госстите, че не всичко в този мач е загубено. Играчите на Каляри обаче така и не съумяха да се доберат до изравнителен гол и остават без победа и със само една точка от началото на шампионата. Каляри е 16-и във временното класиране, докато Болоня заема шесто място с 6.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ