Меси изведе десет аржентинци до триумф в дербито с Уругвай

Националният отбор на Аржентина надигра с минималното 1:0 Уругвай в дербито от световните квалификации в зона Южна Америка. Звездата на домакините Лионел Меси вкара единственото попадене в мача и така донесе ценни три точки на своя тим. "Гаучосите" играха с човек по-малко цяло второ полувреме след червен картон за Пауло Дибала в края на първата част, но въпреки това удържаха крехката си преднина.Срещата бе голяма битка, изпъстрена с доста нарушения, но и с хубави отигравания. В 32-ата минута Аржентина бе близо до гола след далечен удар на Дибала, който се отби от гредата и по чудо не се озова във вратата, след неприятен рикошет в гърба на вратаря. Уругвай пък отговори с нелош удар Луис Суарес от фаул, но в ръцете на Серхио Ромеро.В 40-ата минута Меси получи една свалена топка в наказателното поле, но стреля лошо над вратата. Две минути по-късно обаче играчът на Барселона не сгреши. Той реши да стреля извън наказателното поле, топката тупна коварно пред Фернандо Муслера и се оплете в мрежата му за 1:0.В самия край на полувремето обаче страстите се нажежиха, след като Пауло Дибала получи червен картон за закъсняло влизане в краката на съперник и напусна терена със сълзи в очите.През втората част Уругвай бе отборът, който имаше инициативата и с всички сили търсеше изравняването. Атаките на гостите обаче свършваха някъде около наказателното поле на съперника, като единствено Единсон Кавани отправи един нелош далечен удар, който обаче не бе във вратата.В крайна сметка Аржентина се поздрави с успеха и със спчелените три точки изпревари днешния си съперник и излезе начело във временното класиране с 14 точки. Уругвай пък вече е втори в подреждането с 13 точки.