Меси изведе десет аржентинци до триумф в дербито с Уругвай

Националният отбор на Аржентина надигра с минималното 1:0 Уругвай в дербито от световните квалификации в зона Южна Америка. Звездата на домакините Лионел Меси вкара единственото попадене в мача и така донесе ценни три точки на своя тим. "Гаучосите" играха с човек по-малко цяло второ полувреме след червен картон за Пауло Дибала в края на първата част, но въпреки това удържаха крехката си преднина.

Срещата бе голяма битка, изпъстрена с доста нарушения, но и с хубави отигравания. В 32-ата минута Аржентина бе близо до гола след далечен удар на Дибала, който се отби от гредата и по чудо не се озова във вратата, след неприятен рикошет в гърба на вратаря. Уругвай пък отговори с нелош удар Луис Суарес от фаул, но в ръцете на Серхио Ромеро.

В 40-ата минута Меси получи една свалена топка в наказателното поле, но стреля лошо над вратата. Две минути по-късно обаче играчът на Барселона не сгреши. Той реши да стреля извън наказателното поле, топката тупна коварно пред Фернандо Муслера и се оплете в мрежата му за 1:0.

В самия край на полувремето обаче страстите се нажежиха, след като Пауло Дибала получи червен картон за закъсняло влизане в краката на съперник и напусна терена със сълзи в очите.

През втората част Уругвай бе отборът, който имаше инициативата и с всички сили търсеше изравняването. Атаките на гостите обаче свършваха някъде около наказателното поле на съперника, като единствено Единсон Кавани отправи един нелош далечен удар, който обаче не бе във вратата.

В крайна сметка Аржентина се поздрави с успеха и със спчелените три точки изпревари днешния си съперник и излезе начело във временното класиране с 14 точки. Уругвай пък вече е втори в подреждането с 13 точки.