България взе само гейм на олимпийския шампион Русия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха трета поредна загуба на първия турнир от Световната лига в Калининград. Националите ни паднаха от олимпийския шампион Русия с 1:3 (25:20, 19:25, 17:25, 22:25) пред над 5 500 в Двореца на спорта “Янтарни” в мач от 3-ия кръг на Група С.Така "трикольорите" завършиха турнира на последното 4-о място в групата без нито победа и без нито една спечелена точка. Олимпийските шампиони от Русия останаха втори с 2 победи, 1 загуба и 6 точки. Победител в Група А стана Сърбия с 3 победи от 3 мача и 9 точки, а световният шампион Полша приключи 3-и с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. Във временното общо класиране на първа дивизия "плавите" са начело с по-добри показатели от Бразилия, "Сборная" е 5-а, поляците са 8-и, а България е на предпоследното 11-о място.Селекционерът на Русия Владимир Алекно пусна в стартовия си състав почти всичките си резервни състезатели. Това улесни българиските играчи, които съумяха да спечелят убедително първата част с 25:20. В средата на втория гейм контузия в глезена получи един от най-добрите в българския състав Тодор Скримов, което го принуди да излезе от игра. Алекно пусна в игра повечето си звезди като Сергей Гранкин, Дмитрий Мусерский и Константин Бакун и превеса на олимпийските шампиони стана явен. “Сборная” стигна лесно да пълен обрат в мача и успех с 3:1 гейма.Двубоят България - Русия започна добре за нашите, които поведоха с 2:0 след атака на Цветан Соколов. Виктор Йосифов направи 5:3 с атака през центъра. Ас на Цветан Соколов и 7:5.  България поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване. Атака и блокада на Николай Пенчев дадоха аванс на България при 11:7. Атака в аут на Константин Бакун и 15:13 за възпитаниците на Пламен Константинов. Атака на Тодор Скримов по диагонала и 16:14 за България при второто техническо прекъсване. Разликата нарасна на 4 точки при 19:15. Влезлият като резерва Дмитрий Мусерский реализира точка още при първата си атака през центъра - 16:19. Виктор Йосифов атакува остра и 20:16. Ас на Виктор Йосифов и 23:18. България спечели първата част с 25:20 след сервис в аут на Екор Клюка. Владимир Алекно заложи на Сергей Гранкин, Константин Бакун и Дмитрий Мусерский в стартовия си състав на втория гейм и това даде веднага резултат. “Сборная” поведе с 5:1. България намали до 4:5 след атака на Виктор Йосифов. Нова атака на Виктор Йосифов в центъра и 6:7. Страхотна атака на Тодор Скримов, който бе оставен на единичен блок от Георги Сеганов и равенство при 7:7. Ас на Виктор Йосифов изведе България до 8:7 при първата техническа пауза. Русия успя да поведе в резултата при 11:9 след контра на Дмитрий Мусерский. Пусната топка на Георги Сеганов и ас на Тодор Скримов донесе равенство при 11:11. Русия дръпна с 14:11 след два поредни аса на Константин Бакун. Силен сервис на Бакун бе посрещнат от Тодор Скримов, който усука глезена си.  Наложи се Скримов да бъде сменен от Методи Ананиев. Русия дръпна с 16:12 при второто техническо прекъсване. Ас на Мусерский и 18:13 за Русия. “Сборная” дръпна с 22:16. Цветан Соколов намали до 18:23. Русия спечели втората част с убедителното 25:18. Русия започна много силно в началото на 3-ия гейм и поведе с 8:3 след почти пусната топка на Дмитрий Мусерский. Цветан Соколов намали до 4:8. Троен руски блок спря атака на Николай Пенчев - 5:10. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Методи Ананиев намали до 9:12. Контраатака на Методи Ананиев и 11:13. Двойна българска блокада на Светослав Гоцев и Николай Пенчев спря атака на Александър Маркин - 12:13. Владимир Алекно взе прекъсване за Русия. Мощна атака на Цветан Соколов по диагонала и 13:14. Технична атака на Александър Маркин - 13:15. Русия дръпна с 19:14 след ас на Мусерский. Николай Пенчев намали до 15:19. Константин Бакун направи 23:16 с атака по правата. Блокада на Константин Бакун донесе успеха на Русия с 25:17 в третата част.  Пламен Константинов гласува доверие на Розалин Пенчев в началото на 4-ия гейм, а на игрището остана и Любомир Агонцев. България поведе с 5:2 в началото на 4-ия гейм. Русия изравни при 5:5. Националите отново поведоха със 7:6. Розалин Пенчев би сервис в мрежата - 7:7. България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване след грешка в атака на руснаците. Русия изравни при 9:9 и на свой ред поведе с 10:9 след атака на Константин Бакун. Нова атака на Константин Бакун по правата и 12:9. Мартин Божилов се появи в игра на мястото на Владислав Иванов. Атака на Розалин Пенчев и ас на Виктор Йосифов намалиха разликата до 12:14. Мощна така в центъра на Артьом Волвич и 16:13 за Русия при второто техническо прекъсване. Атака в аут на Егор Клюка и 15:18. България намали до 18:19 след блокада на Виктор Йосифов. Ас на Бакун и 21:18 за Русия. Цветан Соколов намали до 20:21, след като игра с блокадата. Атака в центъра на Виктор Йосифов и 21:22. Страхотен сервис на Виктор Йосифов, дълго разиграване и атака от трудна позиция на Цветан Соколов донесе равенство при 22:22. Владимир Алекно взе прекъсване. Константин Бакун игра с блокадата ни и 23:22 за Русия. Дмитрий Мусерский заби ас, а Русия стигна до победа в 4-ата част с 25:22 и в мача с 3:1.Над всички за българския тим бе Цветан Соколов с 21 точки (2 блока, 1 ас и 47% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха. За "Сборная" влезлите катоо резерва още в първия гейм Константин Бакун (7 аса!!!, 1 блок и 67% ефективност в атака) и Дмитрий Мусерский (4 аса, 1 блок и 60% ефективност в атака) реализираха съответно 20 и 14 точки за победата.БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 1:3 (25:20, 19:25, 17:25, 22:25)БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 1, Цветан Соколов 21, Тодор Скримов 7, Николай Пенчев 4, Светослав Гоцев 5, Виктор Йосифов 10 - Владислав Иванов-либеро (Трифон Лапков, Методи Ананиев 2, Любомир Агонцев 1, Розалин Пенчев 4, Мартин Божилов-либеро)Старши-треньор: Пламен КонстантиновРУСИЯ: Дмитрий Ковальов, Виктор Полетаев 1, Александър Маркин 10, Егор Клюка 10, Александър Гуцалюк 1, Артьом Волвич 9 - Артьом Ермаков-либеро (Сергей Гранкин 1, Константин Бакун 20, Дмитрий Мусерский 14, Дмитрий Волков)Старши-треньор: Владимир Алекно.СНИМКИ: FIVB.ORGГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 1:3 - ТУК!!!