Ударно начало за Германия на старта

Националният отбор на Германия започна с победа участието си на Евро 2016. Бундестимът се наложи с 2:0 над Украйна в първия си мач от група "С" на турнира. Германците изиграха силен мач и надиграха съперника си, особено през второто полувреме. Шкодран Мустафи откри резултата в 19-ата минута, а Бастиан Швайнщайгер в 92-ата минута реши всичко с второто попадение за своя тим. Освен това бе продължена традицията Германия никога да не губи първия си мач на еврофинали.Срещата започна с натиск на Германия и още в 3-ата минута удар на Гьотце бе блокиран, а при добавката Дракслер стреля покрай вратата. Украйна обаче отговори светкавично и още в ответната атака стигна до голова опасност. Федецки открадна една топка на тъча и веднага подаде за Коноплянка, който стреля от границата на наказателното поле и принуди Нойер да показва класа.В 19-ата минута обаче Германия издебна своя шанс и откри резултата. Тони Кроос центрира от фаул и Шкодран Мустафи се извиси и с глава отбеляза за 1:0.Бундестимът продължи да атакува и в 23-ата минута Тони Кроос стреля опасно покрай вратата. Украйна обаче също не бездействаше и в 27-ата минута след центриране от корнер Хачериди отправи удар с глава и отново Нойер трябваше да показва блестящ рефлекс. Три минути по-късно събитията отново се пренесоха пред вратата на Пятов, като Сами Кедира изскочи очи в очи с вратаря на Украйна, но стреля право в тялото му.В заключителните минути на полувремето по-интересните моменти бяха в полето на Германия. В 37-ата минута Ярмоленко с прекрасен пас намери Коноплянка непокрит в наказателното поле, но неговият удар бе слаб и Жером Боатенг успя самоотвержено да изчисти пред голлинията. Две минути след това пък украинците стигнаха до гол чрез Ярмоленко, който обаче правилно бе отменен заради засада.В началото на второто полувреме Германия отново взе инициативата и набързо отправи три далечни изстрела. В 48-ата минута Юлиан Дракслер тества вратаря на съперника, след това в в 52-ата минута изстрел на Тони Кроос облиза гредата, а в 56-ата минута отново халфът на Реал Мадрид опита удар от дистанция, но след рикошет топката се озова в ръцете на Пятов.Украйна пък отговори с мощен удар на Ракицки от фаул в 57-ата минута и Мануел Нойер отново трябваше да се намесва решително.Бундестимът продължи да тества Пятов от дистанция и в 61-ата минута Сами Кедира отправи бомбен изстрел, но вратарят за пореден път бе на мястото си. В 68-ата минута пък Дракслер получи хубаво центриране в наказателното поле, но с глава стреля неточно. В 75-ата минута Гьотце бе оставен да напредне и да стреля, но отново Пятов се намеси добре и спаси. Минута по-късно Томас Мюлер с поредния далечен удар постави под напрежение вратаря, който отново изби.В заключителните минути темпото леко спадна, но влезлият като смяна Андре Шюрле на два пъти отправи нелоши удари, макар и без успех. Месут Йозил пък можеше да реши всичко в мача в 87-ата минута, но останал очи в очи с Пятов стреля в тялото му. Украйна пък така и не можа да организира нито една интересна атака през втората част, но грешка на Хектор можеше да върне "жълтите" в мача. В 88-ата минута защитникът върна неразчетено топката, но за щастие тя излезе в аут.В добавеното време Германия все пак стигна до втори гол. Бундестимът организира хубава контраатака, Месут Йозил напредна по лявото крило и центрира за Бастиан Швайнщайгер, който от воле заби неспасяемо топката във вратата за крайното 2:0.Така Германия заслужено тръгна с победа и записа първи три точки в актива си, като поведе в група "С". Украйна пък се намира на дъното на таблицата с нулев актив.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТА