Ударно начало за Германия на старта

Националният отбор на Германия започна с победа участието си на Евро 2016. Бундестимът се наложи с 2:0 над Украйна в първия си мач от група "С" на турнира. Германците изиграха силен мач и надиграха съперника си, особено през второто полувреме. Шкодран Мустафи откри резултата в 19-ата минута, а Бастиан Швайнщайгер в 92-ата минута реши всичко с второто попадение за своя тим. Освен това бе продължена традицията Германия никога да не губи първия си мач на еврофинали.

Срещата започна с натиск на Германия и още в 3-ата минута удар на Гьотце бе блокиран, а при добавката Дракслер стреля покрай вратата. Украйна обаче отговори светкавично и още в ответната атака стигна до голова опасност. Федецки открадна една топка на тъча и веднага подаде за Коноплянка, който стреля от границата на наказателното поле и принуди Нойер да показва класа.

В 19-ата минута обаче Германия издебна своя шанс и откри резултата. Тони Кроос центрира от фаул и Шкодран Мустафи се извиси и с глава отбеляза за 1:0.

Бундестимът продължи да атакува и в 23-ата минута Тони Кроос стреля опасно покрай вратата. Украйна обаче също не бездействаше и в 27-ата минута след центриране от корнер Хачериди отправи удар с глава и отново Нойер трябваше да показва блестящ рефлекс. Три минути по-късно събитията отново се пренесоха пред вратата на Пятов, като Сами Кедира изскочи очи в очи с вратаря на Украйна, но стреля право в тялото му.

В заключителните минути на полувремето по-интересните моменти бяха в полето на Германия. В 37-ата минута Ярмоленко с прекрасен пас намери Коноплянка непокрит в наказателното поле, но неговият удар бе слаб и Жером Боатенг успя самоотвержено да изчисти пред голлинията. Две минути след това пък украинците стигнаха до гол чрез Ярмоленко, който обаче правилно бе отменен заради засада.

В началото на второто полувреме Германия отново взе инициативата и набързо отправи три далечни изстрела. В 48-ата минута Юлиан Дракслер тества вратаря на съперника, след това в в 52-ата минута изстрел на Тони Кроос облиза гредата, а в 56-ата минута отново халфът на Реал Мадрид опита удар от дистанция, но след рикошет топката се озова в ръцете на Пятов.

Украйна пък отговори с мощен удар на Ракицки от фаул в 57-ата минута и Мануел Нойер отново трябваше да се намесва решително.

Бундестимът продължи да тества Пятов от дистанция и в 61-ата минута Сами Кедира отправи бомбен изстрел, но вратарят за пореден път бе на мястото си. В 68-ата минута пък Дракслер получи хубаво центриране в наказателното поле, но с глава стреля неточно. В 75-ата минута Гьотце бе оставен да напредне и да стреля, но отново Пятов се намеси добре и спаси. Минута по-късно Томас Мюлер с поредния далечен удар постави под напрежение вратаря, който отново изби.

В заключителните минути темпото леко спадна, но влезлият като смяна Андре Шюрле на два пъти отправи нелоши удари, макар и без успех. Месут Йозил пък можеше да реши всичко в мача в 87-ата минута, но останал очи в очи с Пятов стреля в тялото му. Украйна пък така и не можа да организира нито една интересна атака през втората част, но грешка на Хектор можеше да върне "жълтите" в мача. В 88-ата минута защитникът върна неразчетено топката, но за щастие тя излезе в аут.

В добавеното време Германия все пак стигна до втори гол. Бундестимът организира хубава контраатака, Месут Йозил напредна по лявото крило и центрира за Бастиан Швайнщайгер, който от воле заби неспасяемо топката във вратата за крайното 2:0.

Така Германия заслужено тръгна с победа и записа първи три точки в актива си, като поведе в група "С". Украйна пък се намира на дъното на таблицата с нулев актив.