Тандемът Бербатов - Роналдиньо покори "Олд Трафорд" (видео)

Старата любов ръжда не хваща. "Олд Трафорд" отново аплодира Димитър Бербатов, който в продължение на 4 години носеше екипа на Манчестър Юнайтед и дори стана голмайстор на Премиър лийг с "червените дяволи". Бербо се завърна в "Театъра на мечтите" за благотворителен мач в подкрепа на деца, организиран от "Уницеф", и се превърна в героят на вечерта. Той отбеляза и двата гола за сборния отбор на световните звезди, който обаче загуби от английските звезди с 2:3. Бербо влезе в игра след почивката и веднага направи страховит тандем с Роналдиньо. Двамата зарадваха публиката със зрелищни комбинации с по едно докосване, а българинът си припомни какво е да бележи на "Олд Трафорд". Той изравни за 1:1 с удар от наказателното поле след кратко разбъркване, а малко по-късно поредното му взаимодействие с Роналдиньо завърши с дузпа в полза на световните звезди. Всички очакваха зад топката да застане бразилецът, но вместо това наказателния удар изпълни Бербатов, който в типичния си лежерен стил плъзна топката във вратата.В шоуто взеха участие легенди като Дида, Кафу, Яп Стам, Едгар Давидс, Фабио Канаваро, Дейвид Сиймън, Сол Кембъл, Фил Невил, Роби Фаулър, Джейми Карагър, Дани Мърфи, Киърън Дайър и Джърмейн Дефоу. Именно Дефоу, който е бивш съотборник на Бербатов в Тотнъм, вкара два от головете за Англия.Отборът на домакините беше воден от Сам Алърдайс, а световния тим изведе мениджъра на шампиона Лестър - Клаудио Раниери. Феновете видяха футболните умения и на попзвездата Роби Уилямс, както и на други популярни личности от различни сфери. Специален гост на "Олд Трафорд" беше Краля на футбола Пеле, който се ръкува с всички играчи преди първия съдийски сигнал на Хауърд Уеб. Двубоя излгеда и новият мениджър на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо. Мачът беше излъчван по ITV, а гостът в студиото - легендата на Юнайтед Петер Шмайхел, също изтъкна добрите отигравания на дуета Бербатов - Роналдиньо. Първото полувреме премина равностойно и с няколко пропуска пред двете врати, но без попадения. След почивката 70-те холяди зрители по трибуните видяха истински спектакъл. Два гола в рамките на минута на Джърмейн Дефоу бяха отменени заради засади. Mалко след това риалити звездата Марк Райт откри за Англия с брилянтен гол от фаул, в стил "Роберто Карлош". В 53-ата минута популярният журналист Бен Шепърд получи втори жълт картон за нарушение срещу Бербатов и Хауърд Уеб го прати в съблекалните.Бербо изравни в 54-ата минута след атака, започнала от Давидс и преминала през Роналдиньо. Не след дълго българинът се разписа и от дузпа, давайки аванс на световните звезди. В края домакините стигнаха до обрат с два точни удара на Дефоу за радост на публиката, но не това бе важното. По време на мача за благотворителната кауза с телефонни обаждания и смс-и бяха събрани над 5 млн. паунда.
Бербатов пък отново зарадва почитателите си с ексклузивни видеа във facebook. Той се включи на живо както от автобуса преди мача, така и от самия стадион. Митко публикува и свои снимки с Роналдиньо и Давидс.