Тандемът Бербатов - Роналдиньо покори "Олд Трафорд" (видео)

Старата любов ръжда не хваща. "Олд Трафорд" отново аплодира Димитър Бербатов, който в продължение на 4 години носеше екипа на Манчестър Юнайтед и дори стана голмайстор на Премиър лийг с "червените дяволи". Бербо се завърна в "Театъра на мечтите" за благотворителен мач в подкрепа на деца, организиран от "Уницеф", и се превърна в героят на вечерта. Той отбеляза и двата гола за сборния отбор на световните звезди, който обаче загуби от английските звезди с 2:3.

Бербо влезе в игра след почивката и веднага направи страховит тандем с Роналдиньо. Двамата зарадваха публиката със зрелищни комбинации с по едно докосване, а българинът си припомни какво е да бележи на "Олд Трафорд". Той изравни за 1:1 с удар от наказателното поле след кратко разбъркване, а малко по-късно поредното му взаимодействие с Роналдиньо завърши с дузпа в полза на световните звезди. Всички очакваха зад топката да застане бразилецът, но вместо това наказателния удар изпълни Бербатов, който в типичния си лежерен стил плъзна топката във вратата.
В шоуто взеха участие легенди като Дида, Кафу, Яп Стам, Едгар Давидс, Фабио Канаваро, Дейвид Сиймън, Сол Кембъл, Фил Невил, Роби Фаулър, Джейми Карагър, Дани Мърфи, Киърън Дайър и Джърмейн Дефоу. Именно Дефоу, който е бивш съотборник на Бербатов в Тотнъм, вкара два от головете за Англия.

Отборът на домакините беше воден от Сам Алърдайс, а световния тим изведе мениджъра на шампиона Лестър - Клаудио Раниери. Феновете видяха футболните умения и на попзвездата Роби Уилямс, както и на други популярни личности от различни сфери. Специален гост на "Олд Трафорд" беше Краля на футбола Пеле, който се ръкува с всички играчи преди първия съдийски сигнал на Хауърд Уеб. Двубоя излгеда и новият мениджър на Манчестър Юнайтед Жозе Моуриньо.
Мачът беше излъчван по ITV, а гостът в студиото - легендата на Юнайтед Петер Шмайхел, също изтъкна добрите отигравания на дуета Бербатов - Роналдиньо.

Първото полувреме премина равностойно и с няколко пропуска пред двете врати, но без попадения. След почивката 70-те холяди зрители по трибуните видяха истински спектакъл. Два гола в рамките на минута на Джърмейн Дефоу бяха отменени заради засади. Mалко след това риалити звездата Марк Райт откри за Англия с брилянтен гол от фаул, в стил "Роберто Карлош". В 53-ата минута популярният журналист Бен Шепърд получи втори жълт картон за нарушение срещу Бербатов и Хауърд Уеб го прати в съблекалните.
Бербо изравни в 54-ата минута след атака, започнала от Давидс и преминала през Роналдиньо. Не след дълго българинът се разписа и от дузпа, давайки аванс на световните звезди. В края домакините стигнаха до обрат с два точни удара на Дефоу за радост на публиката, но не това бе важното. По време на мача за благотворителната кауза с телефонни обаждания и смс-и бяха събрани над 5 млн. паунда.

Бербатов пък отново зарадва почитателите си с ексклузивни видеа във facebook. Той се включи на живо както от автобуса преди мача, така и от самия стадион. Митко публикува и свои снимки с Роналдиньо и Давидс.