Разгромни победи за Селтик и Легия

Селтик преодоля без проблеми втория предварителен кръг на Шампионската лига. Северноирландският Линфийлд се оказа прекалено лесно препятствие за “детелините”, които тази вечер се наложиха с 4:0 у дома и с общ резултат 6:0 продължават в следващия кръг, където ги чака Розенборг.Скот Синклер откри резултата на “Селтик Парк” още в 4-ата минута, а до почивката нови попадения не паднаха. Веднага след подновяването на играта Том Рогич удвои аванса на шотландския гранд, а в 54-ата минута Синклер се разписа за втори път. Точка на спора сложи Стюарт Армстронг в добавеното време.Още по-убедителна победа постигна Легия (Варшава). Полският шампион разгроми финландците от ИФК Мариехамн с 6:0 и продължава напред с общ резултат 9:0. Два гола заби Михал Кухарчик, а освен него точни бяха Гилерме, Себастиан Шимански и Конрад Михалак. Кристиан Койола от гостите пък си вкара автогол.В третия квалификационен кръг съперник на Легия ще е Астана на Станимир Стоилов.СЕЛТИК - ЛИНФИЙЛД 4:01:0 С. Синклер (4)2:0 Т. Рогич (47)3:0 С. Синклер (54)4:0 С. Армстронг (90)МИНУТА ПО МИНУТАСелтик се класира с общ резултат 6:0ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - ИФК МАРИЕХАМН 6:01:0 Гилерме (6)2:0 К. Койола (37) авт.3:0 М. Кухарчик (40)4:0 М. Кухарчик (54) д.5:0 С. Шимански (80)6:0 К. Михалак (81)МИНУТА ПО МИНУТАЛегия се класира с общ резултат 9:0