Вратар прави чудеса при победа на ЦСКА-София срещу Дунав (видео)

ЦСКА-София спечели с 2:0 домакинството си на Дунав в мач от петия кръг на плейофната фаза в първата шестица на Първа лига и се върна на второто място в класирането. Срещата не бе никак лека за червените, които поведоха с гол на Фернандо Каранга чак в 76-ата минута, в последните секунди на добавеното четириминутно продължение Рубен Пинто удвои.С основна заслуга за това интригата да се запази почти до края на двубоя бе вратарят на гостите Станислав Антонов, който спаси невероятни положения. Веднъж и гредата помогна на русенци след изстрел с глава на Каранга.Срещата започна с натиск на домакините, които можеха да открият резултата още преди да е изтекла първата минута. Каранга бе изведен отдясно в наказателното поле и стреля силно, но покрай гредата.В 7-ата минута червените като по чудо не откриха резултата. Тогава Меркадо нахлу мощно отляво и центрира остро в наказателното поле. Централният бранител на гостите Петър Патев се подхлъзна и по този начин позволи топката да достигне до Каранга, който си я спря и стреля от десетина метра, но Антонов спаси. Последва добавка на Рубен Пинто, но Милчев подложи крак и изчисти.В 21-ата минута Кулма осъществи пробив отляво и стреля от малък ъгъл, но Антонов отново спаси. Четири минути по-късно Меркадо центрира отляво към Арсенио, който стреля без забавяне, но Антонов изби в корнер удара, насочен под напречната греда.Дунав отговори подобаващо в 29-ата минута, когато създаде първото си, но много опасно положение. Русенци организираха бърза контраатака, при която Будинов изведе Диян Димов сам срещу вратаря, но капитанът на Дунав се засуети и Недялков успя да изчисти с шпагат в корнер.В 35-ата имнута вратарят на гостите направи поредно блестящо спасяване. Арсенио стреля от ъгъла на малкото наказателно поле, но Антонов изби в корнер. След неговото изпълнение последва разиграване и центриране към Чорбаджийски, който вкара, но голът бе парвилно отменен заради нарушение на защитника.Втората част започна далеч по-спокойно. Първото положение бе за гостите, когато Костадинов стреля с глава, но Китанов спаси. ЦСКА-София отговори с шут на Арсенио в 57-ата минута, който след рикошет излезе в корнер. След неговото изпълнение Каранга отправи страхотен изстрел с глава, който се отби в напречната греда.В 69-ата минута резервата Кевин Кубемба можеше да вкара с първото си докосване, но шутът му от 14-15 метра бе спасен от Антонов. В 73-ата минута отново Кубемба не успя да вкара, след като излезе очи в очи с Антонов, но стражът на Дунав спечели дуела.Така се стигна до 76-ата минута, в която домакините заслужено откриха резултата. Симао центрира към Каранга, който се пребори с Хубчев и Патев, след което вкара отблизо за 1:0.Четири минути по-късно червените можеха да получат дузпа за очевидно нарушение срещу Кулма, но реферът остана безмълвен.В 83-ата минута пред Дунав се откри добро положение да изравни. Това стана след пас по земя отдясно към непокрития Самир Аясс. Халфът на русенци стреля от 15-16 метра, но топката се отби в краката на Бодуров, резервата Ненов опита да вкара, но Китанов спаси.В 88-ата минута и гостите претендираха за 11-метров наказателен удар, тъй като Чорбаджийски си помогна с ръце срещу изпреварилия го Ненов, но реферът Драгомир Драганов остана безмълвен.В последните минути на срещата Дунав натисна своя противник, а домакините заложиха на контраатаки. При една от тях, в 94-ата минута, Рубен Пинто стреля от границата на наказателното поле и след първата неубедителна намеса на Антонов оформи крайното 2:0 за ЦСКА-София.ЦСКА-СОФИЯ - ДУНАВ 2:01:0 Фернандо Каранга 762:0 Рубен Пинто 90+4ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 14. Бодуров, 3. Недялков, 6. Рубен Пинто, 17. Симао, 7. Меркадо, 10. Арсенио, 26. Кулма, 9. КарангаДУНАВ: 86. Антонов, 22. Милчев, 4. Патев, 5. Марем, 23. Хубчев, 11. Димов, 6. Аясс, 77. Костадинов, 7. Карагерен, 10. Шопов, 9. Будинов