Вратар прави чудеса при победа на ЦСКА-София срещу Дунав (видео)

ЦСКА-София спечели с 2:0 домакинството си на Дунав в мач от петия кръг на плейофната фаза в първата шестица на Първа лига и се върна на второто място в класирането. Срещата не бе никак лека за червените, които поведоха с гол на Фернандо Каранга чак в 76-ата минута, в последните секунди на добавеното четириминутно продължение Рубен Пинто удвои.

С основна заслуга за това интригата да се запази почти до края на двубоя бе вратарят на гостите Станислав Антонов, който спаси невероятни положения. Веднъж и гредата помогна на русенци след изстрел с глава на Каранга.

Срещата започна с натиск на домакините, които можеха да открият резултата още преди да е изтекла първата минута. Каранга бе изведен отдясно в наказателното поле и стреля силно, но покрай гредата.

В 7-ата минута червените като по чудо не откриха резултата. Тогава Меркадо нахлу мощно отляво и центрира остро в наказателното поле. Централният бранител на гостите Петър Патев се подхлъзна и по този начин позволи топката да достигне до Каранга, който си я спря и стреля от десетина метра, но Антонов спаси. Последва добавка на Рубен Пинто, но Милчев подложи крак и изчисти.

В 21-ата минута Кулма осъществи пробив отляво и стреля от малък ъгъл, но Антонов отново спаси. Четири минути по-късно Меркадо центрира отляво към Арсенио, който стреля без забавяне, но Антонов изби в корнер удара, насочен под напречната греда.

Дунав отговори подобаващо в 29-ата минута, когато създаде първото си, но много опасно положение. Русенци организираха бърза контраатака, при която Будинов изведе Диян Димов сам срещу вратаря, но капитанът на Дунав се засуети и Недялков успя да изчисти с шпагат в корнер.

В 35-ата имнута вратарят на гостите направи поредно блестящо спасяване. Арсенио стреля от ъгъла на малкото наказателно поле, но Антонов изби в корнер. След неговото изпълнение последва разиграване и центриране към Чорбаджийски, който вкара, но голът бе парвилно отменен заради нарушение на защитника.

Втората част започна далеч по-спокойно. Първото положение бе за гостите, когато Костадинов стреля с глава, но Китанов спаси. ЦСКА-София отговори с шут на Арсенио в 57-ата минута, който след рикошет излезе в корнер. След неговото изпълнение Каранга отправи страхотен изстрел с глава, който се отби в напречната греда.

В 69-ата минута резервата Кевин Кубемба можеше да вкара с първото си докосване, но шутът му от 14-15 метра бе спасен от Антонов. В 73-ата минута отново Кубемба не успя да вкара, след като излезе очи в очи с Антонов, но стражът на Дунав спечели дуела.

Така се стигна до 76-ата минута, в която домакините заслужено откриха резултата. Симао центрира към Каранга, който се пребори с Хубчев и Патев, след което вкара отблизо за 1:0.

Четири минути по-късно червените можеха да получат дузпа за очевидно нарушение срещу Кулма, но реферът остана безмълвен.

В 83-ата минута пред Дунав се откри добро положение да изравни. Това стана след пас по земя отдясно към непокрития Самир Аясс. Халфът на русенци стреля от 15-16 метра, но топката се отби в краката на Бодуров, резервата Ненов опита да вкара, но Китанов спаси.

В 88-ата минута и гостите претендираха за 11-метров наказателен удар, тъй като Чорбаджийски си помогна с ръце срещу изпреварилия го Ненов, но реферът Драгомир Драганов остана безмълвен.

В последните минути на срещата Дунав натисна своя противник, а домакините заложиха на контраатаки. При една от тях, в 94-ата минута, Рубен Пинто стреля от границата на наказателното поле и след първата неубедителна намеса на Антонов оформи крайното 2:0 за ЦСКА-София.

ЦСКА-СОФИЯ - ДУНАВ 2:0