Рома не сгреши срещу Сасуоло в атрактивен мач (видео)

Отборът на Рома не допусна грешка и очаквано победи Сасуоло в последния мач от 29-ия кръг на Серия “А”. “Вълците” се наложиха с 3:1 на своя “Олимпико” и отново си върнаха второто място в класирането и се приближиха на 8 точки зад лидера Ювентус. Съперниците направиха доста атрактивен мач с атакуващ футбол и много положения. Гостите първи взеха преднина в срещата с попадение на Грегори Дефрел в 9-ата минута. Леандро Паредес изравни в 16-ата минута, а в 45-ата Мохамед Салах изведе домакините напред. Успехът на римляните пък бе подпечатан от резервата в този мач Един Джеко в 68-ата минута.Двубоят бе изключително динамичен и още от началните минути двата тима заредиха атака след атака към двете врати. Във 2-ата минута Мохамед Салах се възползва от грешка в защитата, нахлу на скорост, но ударът му бе спасен от вратаря. Две минути по-късно събитията се пренесоха пред другата врата и Доменико Берарди с прекрасен пас намери Грегори Дефрел на задната греда, но той отблизо не успя да се разпише. В 9-ата минута двамата отново комбинираха помежду си като Берарди намери Дефрел около точката на дузпата и той с мощен удар отбеляза за 0:1. Само минута по-късно белгиецът имаше нов шанс да обстрелва вратата на Войчех Шчесни, но този път неточно.Рома обаче бързо се окопити и първо в 14-ата минута гол на домакините бе правилно отменен заради засада, а в 16-ата минута се стигна и до изравняване на резултата. Леандро Паредес със силен изстрел по земя не остави шансове на вратаря за 1:1.В 19-ата минута “вълците” бяха много близо до нов гол като шут на Емерсон се отби от напречната греда. Минута след това пък и гостите пропуснаха добра възможност. Матео Политано изскочи на скорост и само чудесната намеса на Шчесни попречи да се стигне до попадение.След кратко затишие, в края на полувремето отново стана доста вълнуващо. Първо в 40-ата минута Кевин Строотман центрира отлично за Антонио Рюдигер, но ударът с глава на германеца бе над вратата. Три минути след това пък Дефрел получи отличен пас във вратарското поле и опита да вкара с пета, но отново Шчесни бе на мястото си. В 45-ата минута пък Политано отправи далечен шут, който бе спасен с мъка от вратаря.В добавеното време на частта обаче Рома стигна до пълен обрат. Стефан Ел Шаарауи нахлу на скорост, ударът му бе омекотен от вратаря, но след това защитниците не се ориентираха добре и Мохамед Салах отблизо успя да довкара във вратата за 2:1.Второто полувреме бе изцяло под диктовката на Рома. В 50-ата минута след хубава контраатака Салах получи на скорост, но ударът му бе покрай вратата. След това в 61-ата минута Един Джеко стреля с глава над напречната греда. Пет минути по-късно отново нападателят бе изпуснат при центриране от корнер и стреля от воле, но ударът му бе спасен от вратаря. В 68-ата минута босненецът направи страхотно двойно със Строотман, който го изведе на стрелкова позиция и отблизо голаджията не сбърка за 3:1. В 70-ата минута Джеко имаше нов шанс да се разпише като изскочи сам срещу вратаря, който този път с прекрасна намеса успя да опази вратата си.До края темпото поспадна и до повече голове не се стигна. След тази победа Рома вече има 65 точки в актива си и се върна на 2-ата позиция в класирането. Сасуоло пък запазва 15-ото си място в таблицата  с 31 точки.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕ