Рома не сгреши срещу Сасуоло в атрактивен мач (видео)

Отборът на Рома не допусна грешка и очаквано победи Сасуоло в последния мач от 29-ия кръг на Серия “А”. “Вълците” се наложиха с 3:1 на своя “Олимпико” и отново си върнаха второто място в класирането и се приближиха на 8 точки зад лидера Ювентус. Съперниците направиха доста атрактивен мач с атакуващ футбол и много положения. Гостите първи взеха преднина в срещата с попадение на Грегори Дефрел в 9-ата минута. Леандро Паредес изравни в 16-ата минута, а в 45-ата Мохамед Салах изведе домакините напред. Успехът на римляните пък бе подпечатан от резервата в този мач Един Джеко в 68-ата минута.

Двубоят бе изключително динамичен и още от началните минути двата тима заредиха атака след атака към двете врати. Във 2-ата минута Мохамед Салах се възползва от грешка в защитата, нахлу на скорост, но ударът му бе спасен от вратаря. Две минути по-късно събитията се пренесоха пред другата врата и Доменико Берарди с прекрасен пас намери Грегори Дефрел на задната греда, но той отблизо не успя да се разпише. В 9-ата минута двамата отново комбинираха помежду си като Берарди намери Дефрел около точката на дузпата и той с мощен удар отбеляза за 0:1. Само минута по-късно белгиецът имаше нов шанс да обстрелва вратата на Войчех Шчесни, но този път неточно.

Рома обаче бързо се окопити и първо в 14-ата минута гол на домакините бе правилно отменен заради засада, а в 16-ата минута се стигна и до изравняване на резултата. Леандро Паредес със силен изстрел по земя не остави шансове на вратаря за 1:1.

В 19-ата минута “вълците” бяха много близо до нов гол като шут на Емерсон се отби от напречната греда. Минута след това пък и гостите пропуснаха добра възможност. Матео Политано изскочи на скорост и само чудесната намеса на Шчесни попречи да се стигне до попадение.

След кратко затишие, в края на полувремето отново стана доста вълнуващо. Първо в 40-ата минута Кевин Строотман центрира отлично за Антонио Рюдигер, но ударът с глава на германеца бе над вратата. Три минути след това пък Дефрел получи отличен пас във вратарското поле и опита да вкара с пета, но отново Шчесни бе на мястото си. В 45-ата минута пък Политано отправи далечен шут, който бе спасен с мъка от вратаря.

В добавеното време на частта обаче Рома стигна до пълен обрат. Стефан Ел Шаарауи нахлу на скорост, ударът му бе омекотен от вратаря, но след това защитниците не се ориентираха добре и Мохамед Салах отблизо успя да довкара във вратата за 2:1.

Второто полувреме бе изцяло под диктовката на Рома. В 50-ата минута след хубава контраатака Салах получи на скорост, но ударът му бе покрай вратата. След това в 61-ата минута Един Джеко стреля с глава над напречната греда. Пет минути по-късно отново нападателят бе изпуснат при центриране от корнер и стреля от воле, но ударът му бе спасен от вратаря. В 68-ата минута босненецът направи страхотно двойно със Строотман, който го изведе на стрелкова позиция и отблизо голаджията не сбърка за 3:1.

В 70-ата минута Джеко имаше нов шанс да се разпише като изскочи сам срещу вратаря, който този път с прекрасна намеса успя да опази вратата си.

До края темпото поспадна и до повече голове не се стигна. След тази победа Рома вече има 65 точки в актива си и се върна на 2-ата позиция в класирането. Сасуоло пък запазва 15-ото си място в таблицата  с 31 точки.