Гол от тъч провали ЦСКА-София срещу шестия в Дания (видео)

ЦСКА-София инкасира втора поредна загуба на лагера в Испания, след като падна с 0:1 от датския Сьондерийске, който заема шесто място в местното първенство. Единственото попадение в двубоя вкара Якобсен, който в 69-ата минута се възползва от дълго хвърляне на тъч и от два метра с глава простреля Георги Китанов.

Срещата започна по-добре за червените, които можеха да открият резултата още в 8-ата минута, когато Густаво Кулма изскочи сам срещу вратаря, но стреля в неговото тяло. Датчаните отговориха със силен изстрел на Цингернагел, който Китанов изби в корнер.

След четвърт час игра Рафаел Перез допусна груба грешка, позволявайки на Уре да му отнеме топката, но шутът на нападателя излезе в аут.

До края на полувремете футболистите на Стамен Белчев бяха по-добрият отбор, но в крайна сметка не успяха да стигнат до ново чисто голово положение и след 45 минути игра резултатът остана 0:0.

Веднъж като че ли и съдията попречи на българския тим, когато в една ситуация новото попълнение Каванга се озова сам срещу вратаря на датчаните, но атаката бе спряна с много спорна засада, а и бразилецът не улучи целта.

След почивката датчаните заиграха по-добре в атака и създадоха доста положения пред противниковата врата.

В 50-ата минута Сьондерийске бе близо да открие резултата, когато Уре излезе очи в очи с Китанов, българският страж обаче добре скъси дистанцията и не позволи да бъде преодолян. Само 120 секунди по късно Уре отново излезе сам срещу Китанов и вратарят пак излезе победител, избивайки шут на нападателя в корнер.

В 66-ата минута защитник на датчаните опита да върне с глава на своя вратар, но се получи извеждащо подаване към Арсенио Нунеш. Португалецът обаче се засуети и не се възползва от грубата грешка.

Три минути по-късно Сьондерийске откри резултата. Автор на попадението стана Якобсен, който се възполза от поредно хвърляне на дълъг тъч и след изстрел с глава от два метра не остави шанс на Китанов.

В 76-ата минута голмайсторът Якобсен развинти Рафаел Перез и шутира опасно, но Китанов изби.

До края на проверката червените опитаха да достигнат поне до равенство, но не застрашиха сериозно датската врата.

Това бе последната проверка на ЦСКА-София в Испания, където отборът изигра 5 контроли, в които записа победа, равенство и три загуби.

ЦСКА-СОФИЯ - СЬОНДЕРИЙСКЕ 0:1

0:1 Якобсен 69

ЦСКА-София: 12. Китанов, 3. Антон Недялков, 27. Николай Бодуров (70-Чорбаджийски), 5.Рафаел Перез, 23. Александър Дюлгеров, 6. Рубен Пинто, 20. Петрус Бумал, 10. Арсенио Нунеш (73-Десподов), 21. Руи Педро (60-Давид Шимао), 26. Густаво Кулма, 13. Фернандо Каранга (46-Кубемба)Резерви: 30.Александър Конов, 2.Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 8.Румен Руменов, 9. Преслав Йорданов, 16.Красимир Станоев, 18.Александър Георгиев, 19. Кирип Десподов, 22. Никола Колев, 29. Милчо Ангелов, 24. Кевин Кубемба, 7.Кевин МеркадоСЬОНДЕРИЙСКЕ: Скендер, Педерсен, Канструб, Кеес, Поулсен, Егерт, Цингернагел, Рьомер, Кльове, Абсалонсе, Уре