Бележи като Стоичков, искат го в Англия: Леон Бейли не спира да твори (видео)

След поредно силно представяне и победен гол на новата си звезда Леон Бейли Байер (Леверкузен) елиминира Борусия (Мьонхенгладбах) на осминафиналите в надпреварата за Купата на Германия. Срещата на “Борусия Парк” завърши 1:0 за гостите.Бейли, който само за няколко месеца се превърна във водеща фигура в тима, беше точен 20 минути преди края. Попадението му беше в стил “Христо Стоичков”, като по подобен начин той порази мрежите още няколко пъти тази есен, а най-скорошният пример са головете му срещу Хановер 96 в изминалия кръг в Бундеслигата.Заради силните си изяви 20-годишният национал на Ямайка беше избран за футболист на полусезон в класацията на Kicker и беше отличен от Sport 1 като откритието на есента. Неслучайно в Байер е била получена оферта за него от Челси от над 20 млн. паунда, но тя е била отказана.Не само Бейли обаче беше героят за Леверкузен тази вечер. Изключително се представи вратарят Бернд Лено, който спаси всичко възможно. Тимът на Гладбах имаше много повече положения, но така и не успя да се справи със стража на съперника.

До комична ситуация се стигна в 75-ата минута. Тогава треньорът на гостите Хайко Херлих симулативно се хвърли на земята пред скамейките, симулирайки, че е бил грубо изблъскан от Денис Закария, но съдията Мануел Грефе не се хвана на номера.

БОРУСИЯ (М) - ЛЕВЕРКУЗЕН 0:1

0:1 Бейли (70)